Montesquieu Institute: from science to society

Drs. F.Ch.W.Ch. (Frits) Lintmeijer

foto Drs. F.Ch.W.Ch. (Frits) Lintmeijer
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Bestuurder van GroenLinks, die zich als Eerste Kamerlid vier jaar vooral bezighield met buitenlandse zaken, binnenlands bestuur, Grondwet, sociale zaken en mediabeleid. Was voor hij Kamerlid werd werkzaam als communicatieadviseur en hoofd PR, onder meer bij de gemeente Utrecht en de Nederlandse Spoorwegen, en als zelfstandig adviseur en strateeg. Vervulde diverse interim-managementsfuncties (onder andere bij de NPO en het CBS). In 2010-2014 was hij wethouder van verkeer, cultuur en erfgoed van Utrecht en daarna opnieuw zelfstandig adviseur.

GroenLinks
in de periode 2015-2019: lid Eerste Kamer

1.

First names

Frederik Christoffel Wilhelm Christiaan (Frits)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amersfoort, 1 August 1956

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van onder meer verkeer, cultuur, erfgoed, regiozaken, internationale zaken en wijken Noordwest en Zuid) van Utrecht, from 22 April 2010 until 9 May 2014
  • zelfstandig organisatie- en communicatieadviseur, from January 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015 until 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Bieb op de Neude, Utrecht
  • voorzitter Adviescommissie Beeldende Kunst en Vormgeving in Utrecht, from January 2020

Previous (2/14)
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, from September 2017 until 2019
  • formateur collegevorming gemeente Helmond, from 28 March 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
  • Zijn echtgenote is pedagoge, trainer en methode-ontwikkelaar
  • Een zus van hem was gemeenteraadslid in Leusden

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.