Montesquieu Institute: from science to society

Mr. N.J.J. (Niek Jan) van Kesteren

foto Mr. N.J.J. (Niek Jan) van Kesteren
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Niek-Jan van Kesteren (1952) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor het CDA. Hij was algemeen directeur van werkgeversorganisatie VNO-NCW en directeur van MKB Nederland. Eerder was hij directeur sociale zaken bij werkgeversverbond NCW. De heer Van Kesteren is voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit.

CDA
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

1.

First names

Nicolaas Johannes Jozef (Niek Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Katwijk aan den Rijn (gem. Katwijk), 24 September 1952

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • algemeen directeur VNO-NCW, from 1 February 1999 until 1 June 2016
  • directeur MKB Nederland, from 2012 until 1 June 2016
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/12)
  • voorzitter Economic Board Nederland, from 1 April 2018
  • lid bestuur Nederland Onderneemt Maatschappelijk, from 1 July 2019

Previous (2/15)
  • adviseur MKB Nederland, from 1 June 2016 until 1 January 2019
  • adviseur VNO-NCW, from 1 June 2016 until 1 January 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • lid tijdelijke commissie uitwerking gedragscode integriteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 19 February 2019 until 16 April 2019
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 June 2019

Honorary positions
erevoorzitter F.C. Rijnvogels

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Zijn vader was gemeenteraadslid in Katwijk (voor het CDA) en voorzitter van de KVP-afdeling

Pseudonyms and nicknames
"De ongekroonde koning van de polder" (bijnaam)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.