Montesquieu Institute: from science to society

Mr.Dr. A.G.J.M. (Ton) Rombouts

foto Mr.Dr. A.G.J.M. (Ton) Rombouts
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Ton Rombouts (1951) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor het CDA. In 1996-2017 was hij burgemeester van 's-Hertogenbosch. Eerder bekleedde hij dat ambt in Wouw (1979-1989) en Boxtel (1989-1992). Begon zijn loopbaan als medewerker van de CDA-Tweede Kamer fractie en promoveerde in 1986 op een proefschrift over gemeentelijke herindeling. Verder was de heer Rombouts vier jaar directeur van het Interprovinciaal Overleg. In de Eerste Kamer houdt hij zich vooral met justitie en veiligheid bezig.

CDA
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

1.

First names

Antonius Gualtherus Josephus Maria (Ton)

2.

Personal data

Place and date of birth
Waspik, 2 July 1951

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), until 10 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 10 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • directeur IPO (Interprovinciaal Overleg), from 1 November 1992 until 1 September 1996
  • burgemeester van 's-Hertogenbosch, from 1 September 1996 until 1 October 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/16)
  • adviseur voor Monet-jaar, gemeente Zaanstad, from November 2018
  • lid bestuur Stichting Nationaal Monument Sint Jan, from 1 April 2019

Previous (2/40)
  • adviseur C-Content, from 1 October 2017
  • informateur collegevorming gemeente Boxtel, from March 2018 until April 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 1977 één van de speechschrijvers van CDA-lijsttrekker Dries van Agt
  • Ondersteunde in de jaren tachtig als burgemeester van Wouw de vredesbeweging in de strijd tegen plaatsing van kruisraketten in het naburige Woensdrecht
  • Stond in 1988 eerste op de voordracht voor het burgemeesterschap in Vught, maar werd niet benoemd

Private life
  • Was in 1979 met 28 jaar de toen jongste burgemeester van het land
  • Zijn vader was gemeenteontvanger in Waspik

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.