Montesquieu Institute: from science to society

R.J. (Rudmer) Heerema

foto R.J. (Rudmer) Heerema
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Rudmer Heerema (1978) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Eerder was hij dat van 3 september 2013 tot 23 maart 2017. Hij is oprichter en was directeur van het Expertisecentrum Onderwijs en Topsport. In 2006-2013 was de heer Heerema lid van de gemeenteraad van Alkmaar en sinds 2010 was hij daar fractievoorzitter van de VVD. In de Tweede Kamer is hij woordvoerder sport, primair en voortgezet onderwijs, passend en speciaal onderwijs, leraren en archiefbeleid.

VVD
in de periode 2013-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Rudmer Jornt (Rudmer)

2.

Personal data

Place and date of birth
Groningen, 2 February 1978

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2002

4.

Main functions and occupations

  • directeur Expertisecentrum Onderwijs en Topsport, from 2008 until September 2013
  • senior projectleider excellentie bij Platform Beta Techniek, from February 2013 until September 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 September 2013 until 23 March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 October 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • themaleider Topsport, MBO-Raad, from 2008 until 2012
  • lid bestuur Yvonne van Gennip Talentenfonds, from July 2017 until 1 November 2017

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2016 een initiatiefnota uit over beter bewegingsonderwijs op de basisschool gegeven door vakleerkrachten (34.398)
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March  3, 2020.