Montesquieu Institute: from science to society

Drs. D. (Duco) Hoogland

foto Drs. D. (Duco) Hoogland
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Rotterdamse PvdA'er die zich als Tweede Kamerlid vijf jaar sterk maakte voor verkeersveiligheid en een goed functionerend openbaar vervoer. Bracht ook een initiatiefnota uit over een fiets- en wandelnetwerk en kwam met een initiatiefvoorstel over strengere aanpak van rijden onder invloed. Hij was al op 20-jarige leeftijd voorzitter van de Nationale Jeugdraad geworden en was daarna vier jaar lid van de Rotterdamse gemeenteraad. In 2010 werd hij politiek assistent van de Rotterdamse wethouder Hamit Karakus. Viel in de Kamer ook op door de kleurrijke overhemden die hij droeg.

PvdA
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer

1.

First name

Duco (Duco)

2.

Personal data

Place and date of birth
Berkel en Rodenrijs, 14 September 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 November 2012 until 23 March 2017
  • eigenaar Semafoon B.V., from September 2017 (gespreksleiding, communicatie en strategie)
  • interim-manager public affairs, Recron, from November 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current (2/4)
  • lid jury Anna Blamanprijs, from March 2016
  • trainer bij "debatrix", from November 2017

Previous
  • lid Adviescommissie Jeugd, Geweld en Media, from June 2005 until January 2006
  • columnist Omroep WNL, from November 2011 until September 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
rapporteur begrotingcyclus I&M, namens de commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from May 2015 until 23 March 2017 (met Barbara Visser)

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Kaartte in 2016 het illegaal opvoeren van scooters door scooterdealers aan
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel in over verzwaarde en getrapte regeling voor rijontzegging na rijden onder invloed (Wet nuchter op weg) (34.698)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in de gemeenteraad van Rotterdam woordvoerder wonen, ruimtelijke ordening en grondzaken
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.