Montesquieu Institute: from science to society

Mr. A.C.L. (Arno) Rutte

foto Mr. A.C.L. (Arno) Rutte
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Arno Rutte (1972) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Hij was gemeenteraadslid in Groningen en strateeg/specialist social media en online-dialoog bij zorgverzekeraar Menzis. Eerder was hij sectormanager strafrecht bij de rechtbank in Groningen. Hij groeide op in Haaksbergen. De heer Rutte is woordvoerder zorg, Zorgverzekeringswet, drugsbeleid, geneesmiddelen, medische biotechnologie en toezicht (o.a. NVWA).

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Arno Cor Lars (Arno)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hengelo (Ov.), 24 April 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • strateeg/specialist social media en online-dialoog, zorgverzekeraar "Menzis", from August 2007 until 1 October 2012
  • lid gemeenteraad van Groningen, from 11 March 2010 until 27 September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • voorzitter Stichting 'Das Boot' te Haren, from 12 December 2014

Previous (2/3)
  • lid Raad van Toezicht Biblionet Groningen, from 15 February 2013 until 1 January 2014
  • lid Raad van Inspiratie Seets2Meet Groningen, from 1 January 2014 until 1 January 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hij was in 2012-2017 woordvoerder curatieve zorg, geestelijke gezondheidszorg, mantelzorg, BOPZ, vrijwilligers, preventie en alcohol- en tabaksbeleid, alsmede sport en cultuur
  • In 2017-2018 was hij woordvoerder politie, terrorismebestrijging, crisisbeheersing en rampenbestrijding, cyberveiligheid en drugsbeleid

8.

Miscellaneous

Private life (3/4)
  • Is zanger in de rock 'n roll-band 'Harige Harry en de Ladyshavers'
  • Zijn vader was accountant, gemeenteraadslid en hoofd van een financiële administratie; zijn moeder was wethouder (1998-2002) en raadslid (2002-2014) in Haaksbergen
  • Bij zijn besluit om de actief te worden op het gebied van de zorg speelde mee dat in 2006 en 2007 zijn broer en vader aan kanker overleden

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.