Montesquieu Institute: from science to society

S. (Selçuk) Öztürk

foto S. (Selçuk) Öztürk
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Selçuk Öztürk (1972) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van DENK. Tussen september 2012 en november 2014 maakte hij deel uit van de PvdA-fractie. Daarna vormde hij samen met Tunahan Kuzu een fractie. Zij richtten in 2015 de beweging DENK op, waarvan hij voorzitter is. De heer Öztürk was raadslid in Roermond en lid van Provinciale Staten van Limburg. Daarnaast was hij managementconsultant. In de Tweede Kamer is hij onder meer woordvoerder binnenlandse zaken, economische zaken en defensie.

PvdA, groep-Kuzu/Öztürk (ex-PvdA), DENK
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Selçuk (Selçuk)

2.

Personal data

Place and date of birth
Büyükkisla (Turkije), 8 April 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), until November 2014
  • DENK, from February 2015

National political party
fractie Groep-Kuzu/Öztürk, from 14 November 2014 until 23 March 2017

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Limburg, from 20 March 2003 until 15 March 2007
  • lid Provinciale Staten van Limburg, from 10 March 2011 until 1 December 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 November 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid Stichting "De verre hand", until 1 September 2012
  • lid Ledenraad Rabobank Roermond-Echt, until 12 November 2012

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel in over uitbreiding van de reikwijdte van de WNT (Wet normering topinkomens). Ook werknemers in de (semi)publieke sector moeten daaronder gaan vallen. (34.818)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen (3/5)
  • Werd op 13 november 2014 samen met Tunahan Kuzu uit de PvdA-fractie gezet, omdat hij weigerde zich door het tekenen van een verklaring onvoorwaardelijk achter het integratiebeleid van minister Asscher te stellen. Aan het vertrek lagen ook verstoorde verhoudingen in de fractie ten grondslag.
  • Richtte in februari 2015 samen met Tunahan Kuzu de politieke beweging DENK op
  • Kwam in juni 2019 met Kamervoorzitter Arib en medeleden in conflict toen hij SP-Tweede Kamerlid beschuldigde steun te geven aan een terroristische organisatie (de PKK). Hij weigerde die aantijging terug te nemen. De Voorzitter verklaarde na vele woordenwisselingen dat zijn spreektijd was beëindigd.

Private life
  • Kwam op 3-jarige leeftijd naar Nederland
  • Zijn vader was fabrieksarbeider

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.