Montesquieu Institute: from science to society

Drs. M.E. (Marit) Maij

foto Drs. M.E. (Marit) Maij
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Zich kleurrijk kledend PvdA-Tweede Kamerlid met veel belangstelling voor het buitenland. Zij was dan ook actief als woordvoerder Europese zaken, rapporteur voor de Brexit en afgevaardigde naar het parlement van de Raad van Europa. Het grootste deel van haar loopbaan werkte zij bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, met tweemaal een post in het buitenland. Hield zich als Kamerlid ook enige tijd bezig met het asielbeleid en was een jaar fractiesecretaris. Dochter van oud-CDA-minister en commissaris van de Koningin Hanja Maij. Haar achtergrond als diplomate weerhield haar niet scherp te debatteren.

PvdA
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer

1.

First names

Marit Elisabeth (Marit)

2.

Personal data

Place and date of birth
Apeldoorn, 16 January 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • hoofd afdeling consulaire zaken en lid management-team, ministerie van Buitenlandse Zaken, from August 2011 until September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 23 March 2017
  • ambtenaar (migratiegezant) ministerie van Buitenlandse Zaken, from May 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • docent Nederlands, taalles aan vluchtelingen en achtergestelde allochtone vrouwen in Den Haag, Organisatie 'Taal aan Zee', from March 2015
  • bestuursvoorzitter Nederlands Nationaal ComitĂ© UN Women, from July 2018

Previous (2/7)
  • voorzitter Nederlandse delegatie AWEPA (Association of European Parliamentarians with Africa), from 24 September 2013
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Rome, 30 november - 1 december 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 November 2012 until 23 March 2017
  • rapporteur Brexit (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 October 2016 until 23 March 2017 (met Pieter Omtzigt)

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2017 samen met Anne Mulder (VVD) een initiatiefwetsvoorstel in over wettelijke regels over de informatiepositie van de Staten-Generaal met betrekking tot de Europese Unie (34.695)
  • Was in 2012-2014 woordvoerder asiel- en migratiebeleid

9.

Miscellaneous

Private life
  • Zij groeide op in Noordwijk en Eindhoven
  • Haar zus Hester is gedeputeerde in Overijssel

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.