Montesquieu Institute: from science to society

Mr. M.H.H. (Martine) Baay

foto Mr. M.H.H. (Martine) Baay
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Martine Baay-Timmerman (1958) is vanaf 28 maart 2017 Eerste Kamerlid voor 50PLUS. Van 29 oktober 2013 tot 31 december 2014 was zij Tweede Kamerlid, maar op 10 september 2014 ging zij met ziekteverlof. Zij is advocaat en was secretaris van 50PLUS. In 2001-2009 woonde zij in Marbella. In de periode na 2015-2017 was zij medewerker van de 50PLUS-Eerste Kamerfractie.

50PLUS, 50PLUS/Baay-Timmerman
in de periode 2013-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, lid Eerste Kamer

1.

First names

Martina Hendrica Helena (Martine)

2.

Personal data

Place and date of birth
Haarlem, 16 January 1958

3.

Party/Movement

Party/Parties
50PLUS

National political party
fractie-50PLUS/Baay, from 3 June 2014 until 10 September 2014

4.

Main functions and occupations

  • advocaat-stagiaire arbeidsrecht, "Van Amstel Advocaten" te Huizen (N.H.), from 2009 until October 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 29 October 2013 until 10 September 2014
  • fractievoorzitter, fractie-50PLUS/Baay (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 June 2014 until 10 September 2014
  • medewerker fractie-50PLUS, Eerste Kamer der Staten-Generaal, from September 2015 until March 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 28 March 2017

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet vanaf 10 september tot 1 januari 2015 als Tweede Kamerlid vervangen door Henk Krol

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter VvE Gooierhoofd Huizen, from 1 September 2009

Previous
  • lid bestuur Stichting Kinderopvang Huizen, from 1992 until 2001
  • columniste voor "Viva España" en "Temperament"

Derived functions
lid tijdelijke commissie uitwerking gedragscode integriteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 19 February 2019 until 16 April 2019

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd op 28 mei 2014 vanwege een verstoorde verhouding door fractievoorzitter Klein uit de fractie van 50PLUS gezet. Het hoofdbestuur van 50PLUS beschouwde haar echter als vertegenwoordiger van de partij.
  • Kreeg in september 2014 van haar oncoloog het advies haar werkzaamheden tijdelijk neer te leggen en werd vervangen door H.P.M. Krol. Nam per 31 december 2014 ontslag.

Private life
  • Verhuisde in 2001 naar Marbella en deed daar vrijwilligerswerk. Haar echtgenoot richtte daar een Nederlandse zakenclub (Marbella Dutch Business Club) op.
  • Richtte zelf in Marbella een vrouwennetwerk voor Nederlanders aan de Costa del Sol op
  • Keerde in 2009 terug naar Nederland, maar reist nog wel op en neer naar Spanje

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.