Montesquieu Institute: from science to society

Dr. R. (Roelof) Bisschop

foto Dr. R. (Roelof) Bisschop
vergrootglas
bron: Website SGP / Dirk Hol
Source: Parlement.com.

Roelof Bisschop (1956) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de SGP. Hij was directeur van het Wartburg College, locatie Revius in Rotterdam. Eerder was hij onder meer leraar geschiedenis en sectordirecteur op een school. Hij had zowel geruime tijd zitting in de gemeenteraad van Veenendaal als in Provinciale Staten van Utrecht. In de Tweede Kamer houdt de heer Bisschop zich bezig met onderwijs, cultuur en wetenschap, binnenlandse zaken en Koninkrijksrelaties, landbouw, wonen en Europese zaken.

SGP
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Roelof (Roelof)

2.

Personal data

Place and date of birth
Staphorst, 30 November 1956

3.

Party/Movement

Party/Parties
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Utrecht, from 20 March 2003 until 11 March 2011
  • directeur locatie Revius, reformatorische scholengemeenschap "Wartburg College" te Rotterdam, from March 2008 until September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • lid Raad van Toezicht Christelijke Hogeschool Ede, from 1 January 2015
  • lid visitatiecommissie ProDemos 2019, from March 2019

Previous (2/3)
  • ambtsdrager Hersteld Hervormde Kerk, from 2010 until 1 January 2013
  • columnist "Terdege", from 1 January 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorzitter werkgroep regeling fractievorming (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 December 2015 until 7 December 2016

Honorary positions (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Timotheos, from January 2011
  • lid Comité van Aanbeveling Protestants Nederland, from January 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Bracht in 2018 de initiatiefnota 'De lidstaten weer aan het roer!' uit over een bescheiden EU waarin de lidstaten de leiding hebben (34.884)
  • Diende in 2019 samen met Peter Kwint (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over afschaffing van het lerarenregister en het registervoorportaal (35.145)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Zijn echtgenote is kraamverzorgster

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.