Montesquieu Institute: from science to society

Drs. P.H. (Paul) van Meenen

foto Drs. P.H. (Paul) van Meenen
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Paul van Meenen (1956) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was bestuursvoorzitter van een groep van tien scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Den Haag. Eerder was hij leraar wiskunde en rector. De heer Van Meenen was verder fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Leiden. Hij is onderwijswoordvoerder van zijn fractie en houdt zich ook bezig met kinderopvang. Verder is hij voorzitter van de vaste commissie voor Justitie en Veiligheid.

D66
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Paul Hendrik (Paul)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 29 January 1956

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • voorzitter centrale directie, Stichting Scholengroep 'Spinoza' voor Voortgezet Onderwijs te Leidschendam-Voorburg en 's-Gravenhage, from 2002 until September 2012 (tien scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Den Haag)
  • lid gemeenteraad van Leiden, from 14 March 2002 until 11 October 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/9)
  • lid bestuur samenwerkingsverband zorg voor leerlingen in het voortgezet onderwijs Zuid-Holland-West, from 2007
  • formateur collegeonderhandelingen in Leiden, 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 21 November 2012
  • voorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 November 2017

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Werd in novemer 2014 samen met Michel Rog (CDA) medeverdediger van een in februari 2014 door Roelof Bisschop (SGP) ingediend initiatiefwetsvoorstel in over een doeltreffender regeling voor het onderwijstoezicht (33.862)
  • Diende in 2016 samen met Tjitske Siderius (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over verkleining van de klassen in het basisonderwijs (34.538)

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.