Montesquieu Institute: from science to society

Drs. H. (Henk) Nijboer

foto Drs. H. (Henk) Nijboer
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Henk Nijboer (1983) is vanaf 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA. Hij was ambtenaar op het ministerie van Financiën. In 2003-2007 was hij lid van Provinciale Staten van Groningen. Verder was hij in Leiden wetenschappelijk onderzoeker naar gedragseconomie en de sociale zekerheid. De heer Nijboer is woordvoerder financiën, wonen, ruimtelijke ordening en gaswinning. Verder was in 2017-2018 voorzitter van de parlementaire ondervragingscommissie fiscale constructies en is hij sinds juni 2018 lid van het Presidium.

PvdA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Henk (Henk)

2.

Personal data

Place and date of birth
Groningen, 31 March 1983

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • onderzoeker Onderzoeksprogramma Hervorming Sociale Zekerheid, Universiteit Leiden, from May 2007 until September 2012 (promotieonderzoek)
  • coördinerend beleidsmedewerker, directie AFEP (Algemene Financiële en Economische Politiek), ministerie van Financiën, from November 2008 until September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid medezeggenschapsdeelraad locatie Wessel GansfortCollege, Christelijke Scholengemeenschap Groningen, from 1999 until 2001
  • lid Coöperatiebestuur pensioenfonds PGGM, from 2007 until 2012 (namens ABVAKABO FNV)

Derived functions (2/4)
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 5 June 2018
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 March 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/9)
  • Bracht in 2019 samen met Lodewijk Asscher de initiatiefnota 'het Eerlijk delen pakket' uit, over investeringen in de publieke sector en lastenverdeling (35.156)
  • Bracht in 2019 een initiatiefnota uit over diverse wijken ('prettig wonen voor iedereen') (35.286)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.