Montesquieu Institute: from science to society

Mr. J.W.M. (John) Kerstens

foto Mr. J.W.M. (John) Kerstens
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Vakbondsman, die met onderbreking van ruim een jaar tussen 2017 en 2021 Tweede Kamerlid voor de PvdA was. Was voorzitter van FNV Bouw en vicevoorzitter van de FNV en werkte eerder bij de kappersvakbond en de vakbond van spoorwegbeambten. Ook was hij cao-onderhandelaar bij FNV Bouw en zelftstandig pensioenadviseur. Als Tweede Kamerlid woordvoerder sociale zaken, defensie en zorg (thuis- en verpleegzorg) en pleitbezorger van eerlijke beloning van (niet-Nederlandse) flexwerkers. Maakte deel uit van de onderzoekscommissie uitvoeringsorganisaties. Sinds 2021 is hij voorzitter van de Koepel Gepensioneerden.

PvdA
in de periode 2012-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Johannes Wilhelmus Maria (John)

2.

Personal data

Place and date of birth
Zegge (gem. Rucphen), 20 January 1965

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 23 March 2017
  • zelfstandig adviseur pensioen, sociaal domein en arbeidsmarkt, from May 2017 until 1 June 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 June 2018 until 31 March 2021
  • voorzitter Koepel Gepensioneerden, from 1 April 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/5)
  • lid bestuur 'Mijn carrière', from 1 April 2018
  • lid Raad van Commissarissen Bouw- en Infrapark, from 1 January 2018

Previous (2/11)
  • voorzitter Sociaal Fonds Huisartsenzorg
  • lid bestuur Child Learn Nederland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 November 2012 until 29 January 2015
  • lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 February 2020

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2015 samen met Roelof van Laar de initiatiefnota 'Eerlijk werk wereldwijd' uit (34.311)

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.