Montesquieu Institute: from science to society

Drs. J.P. (Peter) Kwint

foto Drs. J.P. (Peter) Kwint
vergrootglas
bron: Maurits Gemmink (SP)
Source: Parlement.com.

Peter Kwint (1984) is sinds 23 maart 2017 lid van de SP-fractie in de Tweede Kamer. Hij was enige jaren werkzaam voor de Tweede Kamerfractie van de SP. Sinds maart 2014 was hij tevens raadslid in Amsterdam. De heer Kwint is woordvoerder onderwijs, cultuur en media van de SP-fractie. Verder is hij lid van de parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen.

SP
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Peter)

2.

Personal data

Place and date of birth
Sliedrecht, 19 December 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij)

4.

Main functions and occupations

  • persvoorlichter en communicatiemedewerker Tweede Kamerfractie SP, from December 2010 until 2013
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 27 March 2014 until 6 April 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid vechtsportautoriteit, from March 2017

Derived functions
  • lid tijdelijke commissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 22 September 2020 until February 2021 (voorbereiden parlementaire enquëte)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 February 2021

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Diende in 2019 samen met Roelof Bisschop (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over afschaffing van het lerarenregister en het registervoorportaal. Het wetsvoorstel ligt bij de Eerste Kamer. (35.145)
  • Bracht in 2021 de initiatiefnota “Naar vore! Plannen voor een gezonde popsector” uit (35.813)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 2010 voor de SP kandidaat voor de gemeenteraad te Amsterdam en in 2012 Tweede Kamerkandidaat

Private life
Groeide op in Bleskensgraaf in de Alblasserwaard

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.