Montesquieu Institute: from science to society

R.J. (Remco) Dijkstra

foto R.J. (Remco) Dijkstra
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Remco Dijkstra (1972) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Hij was zelfstandig ondernemer (makelaar) en in 2011-2012 fractievoorzitter van de VVD in Provinciale Staten van Gelderland. Eerder was hij gemeenteraadslid in Buren. De heer Dijkstra is woordvoerder weginfrastructuur, water, scheepvaart en luchtvaart.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Remco Jan (Remco)

2.

Personal data

Place and date of birth
Zeist, 18 August 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2005

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Buren, from 16 March 2006 until 5 July 2011
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, from 10 March 2011 until 20 December 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/3)
  • lid bestuur (secretaris) Woonstichting "De Driestad" te Culemborg, from 2008 until 1 October 2012
  • voorzitter Vereniging Onderhoud Linge, from 1 January 2010 until 1 October 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • rapporteur voor de I&M-onderdelen (klimaat en transport) van de Kaderstrategie Energie Unie, namens de commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 22 April 2015 until 22 April 2018
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 28 November 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • In de periode 2012-2017 was hij woordvoerder milieu en klimaat

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 22, 2020.