Montesquieu Institute: from science to society

Dr. E.E.W. (Eppo) Bruins

foto Dr. E.E.W. (Eppo) Bruins
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Eppo Bruins (1969) is sinds 2 december 2015 lid van de Tweede Kamerfractie van de CU. Hij was directeur van de Technologiestichting STW en voorzitter van ForumC, het christelijk forum voor geloof, wetenschap en samenleving, en was tot 2016 hoofdredacteur van het blad van het wetenschappelijk instituut van de ChristenUnie. Hij is woordvoerder financiën, economische zaken (innovatie, ondernemerschap, bedrijfslevenbeleid), sociale zaken, onderwijs en luchtvaart.

ChristenUnie
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Eppo Egbert Willem (Eppo)

2.

Personal data

Place and date of birth
Apeldoorn, 19 September 1969

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CDA (Christen-Democratisch Appel), until 2011
  • ChristenUnie, from 2011

4.

Main functions and occupations

  • instituutsmanager LION (Leids Instituut voor Onderzoek in de Natuurkunde), from February 2004 until 1 January 2007
  • directeur Technologiestichting STW, from 1 May 2008 until 1 December 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 2 December 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid adviesraad Lorentz Center, from April 2014

Previous (2/10)
  • lid Raad van Advies TEDx Binnenhof, from October 2013
  • lid Raad van Advies Keygene N.V., from January 2013 until December 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 30 November 2016 until 25 September 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Bracht in 2018 samen met Pieter Omtzigt (CDA) een initiatiefnota uit over het nabestaandenpensioen (34.996)
  • Bracht in 2018 een initiatiefnota uit over ondernemen met een maatschappelijke missie (35.040)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until May 13, 2014.