Montesquieu Institute: from science to society

Drs. G.J.M. (Gert-Jan) Segers

foto Drs. G.J.M. (Gert-Jan) Segers
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Gert-Jan Segers (1969) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de ChristenUnie en sinds 10 november 2015 fractievoorzitter en politiek leider. Bij de verkiezingen van 2017 was hij lijsttrekker. De heer Segers was in 2008-2012 directeur van het wetenschappelijk instituut van de ChristenUnie. Eerder werkte hij onder andere bij de EO en was hij zendingswerker in Egypte. Hij is kenner van de islamitische wereld. De heer Segers is woordvoerder algemene zaken/koninklijk huis, mensenhandel, maatschappelijke diensttijd, integratie en zorg.

ChristenUnie
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

1.

First names

Gert Jan Maarten (Gert-Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Lisse, 9 July 1969

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • RPF (Reformatorisch Politieke Federatie), until 2001
  • ChristenUnie

4.

Main functions and occupations

  • wetenschappelijke studie in Washington (VS), from 2007 until 2008
  • directeur "Groen van Prinstererstichting, wetenschappelijk instituut van de ChristenUnie, from 1 July 2008 until September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012
  • fractievoorzitter ChristenUnie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 10 November 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/7)
  • columnist "De Oogst", from October 2013
  • columnist "De Dagelijkse Standaard", from October 2013

Previous (2/5)
  • lid bestuur School voor Soedanese vluchtelingen in Caïro, from 2003 until 2007
  • columnist "Novini", from October 2013 until 1 January 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions (2/6)
  • ambassadeur van International Justice Mission
  • lid Comité van Aanbevelingen van Stichting Vrienden van Eleos

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Bracht in 2016 samen met Diederik Samsom (PvdA) een initiatiefnota uit over coöperatief overheidsbestuur (34.581)
  • Bracht in 2019 samen met Dilan Yesilgöz (VVD) een initiatiefnota uit over een effectievere aanpak van antisemitisme (35.164)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Deskundige op het gebied van islam en Midden-Oosten

Private life (3/4)
  • Zijn echtgenote was lerares, kinderwerkster, regiobegeleidster op basisscholen en is orthopedagoog
  • Zijn neef Theo is sinds 2020 burgemeester van Molenlanden. Hij was burgemeester van Staphorst (2015-2020).
  • Zijn vader was directeur van de Christelijke MAVO-school en leraar in Lisse en vanaf 1977 evangelist in Leeuwarden

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.