Montesquieu Institute: from science to society

M.R.J. (Michel) Rog

foto M.R.J. (Michel) Rog
vergrootglas
bron: Website CDA.nl
Source: Parlement.com.

Michel Rog (1973) was van 20 september 2012 tot 12 januari 2021 Tweede Kamerlid voor het CDA. Sinds december 2020 is hij wethouder in Haarlem. De heer Rog was in 2008-2012 voorzitter van CNV Onderwijs. Daarvoor was hij vakbondsbestuurder en teamleider burgerluchtvaart bij vakbond De Unie en leraar maatschappijleer in het voortgezet onderwijs. Als Kamerlid was hij woordvoerder onderwijs van de CDA-fractie. De heer Rog was voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van de parlementaire ondervragingscommissie Ongewenste beïnvloeding uit onvrije landen.

CDA
in de periode 2012-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Michel Richard Joachim (Michel)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Hertogenbosch, 3 April 1973

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • D66 (Democraten 66)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • voorzitter CNV Onderwijs, from 1 April 2008 until 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 12 January 2021
  • wethouder (van financiën, sport en openbare ruimte) van Haarlem, from 17 December 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid Raad van Advies Vrije Hogeschool, from 1 November 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht UnieNzv (Edukans/Kwintessens), from 1 January 2018

Previous (2/10)
  • columnist "Seizoener", from 1 June 2017 until 1 April 2019
  • eigenaar Rog Consultancy, from January 2007 until 31 December 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 22 November 2017 until 12 January 2021
  • voorzitter parlementaire ondervragingscommissie Ongewenste beïnvloeding uit onvrije landen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 July 2019 until 12 January 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Werd in 2016 medeverdediger van een in 2015 door Loes Ypma (PvdA) en Joël Voordewind (CU) ingediend initiatiefwetsvoorstel over de bekostiging van levensbeschouwelijk onderwijs en godsdienstonderwijs op openbare scholen. Het wetsvoorstel is in 2017 aanvaard. (34.246)
  • Diende in 2016 samen met Roelof Bisschop (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van de wettelijke grondslag voor de diagnostische toets in het voortgezet onderwijs. Het voorstel werd in 2018 aanvaard. (34.598)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Werkte tijdens zijn studie als bedrijfsleider en medewerker bij Kaffee Lambiek in Tilburg (1994-1999)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 24, 2020.