Montesquieu Institute: from science to society

H.P.M. (Maarten) Hijink M.Sc

foto H.P.M. (Maarten) Hijink M.Sc
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Maarten Hijink (1983) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. De heer Hijink was daarvoor woordvoerder van Emile Roemer en communicatiemedewerker van de SP-Tweede Kamerfractie. In de Tweede Kamer houdt de heer Hijink zich bezig met de zorg.

SP
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Hendrik Pieter Maarten (Maarten)

2.

Personal data

Place and date of birth
Bredevoort (gem. Aalten), 24 May 1983

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij)

4.

Main functions and occupations

  • persoonlijk medewerker SP-Tweede Kamerlid Agnes Kant, from January 2007 until January 2010
  • persvoorlichter en communicatiemedewerker SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from January 2010 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions
ondervoorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 November 2017 until January 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was in 2017 woordvoerder economische zaken, handelsverdragen en innovatie
  • Nam in 2018 de verdediging over van een door Lilian Marijnissen uitgebrachte initiatiefnota over het Zorgbuurthuis (34.849)
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.