Montesquieu Institute: from science to society

T.E. (Tjitske) Siderius

foto T.E. (Tjitske) Siderius
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Strijdbare SP-politica uit Zwolle, die na twee periode als vervanger te zijn opgetreden in mei 2014 Tweede Kamerlid werd. Was daarvoor bij diverse instellingen werkzaam op het gebied van personeelszaken en werd in 2006 gemeenteraadslid in Zwolle. Na zes jaar fractiemedewerker sociale zaken te zijn geweest, werd zij in 2014 als Kamerlid woordvoerster onderwijs en kinderopvang. Daarnaast hield zij zich bezig met de zorgsector en het jeugdbeleid. Diende samen met Paul van Meenen (D66) een initiatiefvoorstel in over verkleining van de klassen in het basisonderwijs. Brak na haar Kamerlidmaatschap met de SP.

SP
in de periode 2013-2017: lid Tweede Kamer

1.

First names

Tjitske Elisabeth (Tjitske)

2.

Personal data

Place and date of birth
Groenlo, 24 September 1981

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), until 2017 (lidmaatschap opgegeven na haar Kamerlidmaatschap)

4.

Main functions and occupations

  • medewerker sociale zaken, SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 2008 until February 2014 (onderbroken door tijdelijk Kamerlidmaatschap)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 September 2013 until 26 November 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 February 2014 until 23 March 2017
  • werkzaam bij gemeenten als adviseur sociaal domein, from 2017

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 3 september tot 26 november 2013 Sadet Karabulut als Tweede Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 6 februari tot 14 mei 2014 Renske Leijten als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • columnist Nederlands Dagblad, from 2017
  • kassamedewerker Filmtheater Fraterhuis, from 2014

Previous
  • vennoot bij TOF, from 25 May 2013 until 2 October 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Op haar voorstel werden dertigledendebatten gehouden over inkomenseffecten van het kabinetsbeleid voor mensen met een beperking en over licht verstandelijk gehandicapten die moeilijker mee kunnen in de maatschappij
  • Diende in 2016 samen met Paul van Meenen (D66) een initiatiefwetsvoorstel in over verkleining van de klassen in het basisonderwijs (34.538)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Zij groeide op in Borculo
  • Eén van haar voorvaders was Meinardus Siderius, die een vooraanstaande rol speelde in de Bataafse Tijd
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.