Montesquieu Institute: from science to society

B. (Bas) van 't Wout

foto B. (Bas) van 't Wout
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Bas van 't Wout (1979) is sinds 9 juli 2020 staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in het kabinet-Rutte III. Hij was van 20 september 2012 tot 2 juli 2020 Tweede Kamerlid voor de VVD. De heer Van 't Wout was raadslid in Amsterdam en strategisch adviseur. Eerder was hij onder meer politiek assistent van de Amsterdamse VVD-wethouder Geert Dales, van de Amsterdamse VVD-fractievoorzitter Eric van der Burg, alsmede van Mark Rutte. Hij was vicefractievoorzitter en als Kamerlid onder meer woordvoerder koninklijk huis, langdurige zorg/AWBZ en Wet maatschappelijke ondersteuning.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

1.

First name

Bastiaan (Bas)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amersfoort, 22 April 1979

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 12 July 2006 until 20 September 2012
  • strategisch adviseur en gespreksleider, adviesbureau &MAES te Amsterdam, from 2007 until September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 2 July 2020
  • staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, from 9 July 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid bestuur Benedictus de Spinozastichting, from 2002 until 2004

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hij was woordvoerder langdurige zorg/AWBZ en wet maatschappelijke ondersteuning, Europese Zaken en sociale zaken

9.

Miscellaneous

Private life
Zijn echtgenote is directeur van een basissschool

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 21, 2020.