Montesquieu Institute: from science to society

Drs. P.J. (Pieter) Duisenberg

foto Drs. P.J. (Pieter) Duisenberg
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Uit het bedrijfsleven afkomstig VVD-Tweede Kamerlid, dat zich vooral inzette voor beter toezicht op overheidsuitgaven. Nam daartoe ook enkele opmerkelijke initiatieven, zoals het uitnodigen van honderd burgers om jaarrekeningen van ministeries te controleren, bekend als de 'V100'. Introduceerde een methode ('methode Duisenberg') voor betere parlementaire controle van begroting en verantwoording van ministeries. Hield zich als Kamerlid verder vooral bezig met hoger onderwijs en lerarenbeleid en was tevens voorzitter van de vaste commissie voor Financiën. Was eerder financieel bestuurder van Eneco en werkte daarvoor onder meer bij Shell en McKinsey.

VVD
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer, spreker MI-activiteit

1.

First names

Pieter Jacob (Pieter)

2.

Personal data

Place and date of birth
Washington (VS), 2 June 1967

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • directeur financiën, energiebedrijf ENECO, from 15 June 2009 until September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 7 September 2017
  • voorzitter VSNU (Vereniging van Samenwerkende Nederlandse Universiteiten), from 1 October 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current (2/3)
  • lid Raad van Advies Stichting Sailing Kids, from January 2017
  • lid Raad van Toezicht NSOB (Nederlands School voor Openbaar Bestuur), from February 2018

Previous (2/7)
  • lid Raad van Advies Stichting Sponsorloop, from 2014 until January 2016
  • formateur collegevorming gemeente Rotterdam, from 19 April 2018 until 4 June 2018 (met Paul Rosenmöller)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorzitter vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 July 2014 until 7 September 2017

Honorary positions
  • lid Comité van Aanbeveling "Stichting Bevordering Motorbootvaren", from May 2013
  • ambassadeur Stichting Vrienden van Coöperatief Eigenwijzer, from October 2014

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Initiatiefnemer van het verantwoordingsontbijt om meer aandacht te krijgen voor Verantwoordingsdag
  • Initiatiefnemer voor V100, waarbij honderd mensen uit de samenleving voor een dag worden uitgenodigd, om onder andere de jaarrekeningen van een aantal ministeries te controleren en van commentaar en vragen te voorzien.

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Hij had zowel de Nederlandse als de Amerikaanse nationaliteit, maar heeft de Amerikaanse nationaliteit laten intrekken.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.