Montesquieu Institute: from science to society

Drs. B. (Barbara) Visser

foto Drs. B. (Barbara) Visser
vergrootglas
bron: Rijksoverheid.nl
Source: Parlement.com.

Barbara Visser (1977) is sinds 26 oktober 2017 staatssecretaris van Defensie in het kabinet-Rutte III. Van 20 september 2012 tot 26 oktober 2017 was zij Tweede Kamerlid voor de VVD. Mevrouw Visser was woordvoerder wonen, verkeer, water, luchtvaart en visserij. In 2010-2012 was zij wethouder in de gemeente Zaanstad en daarvoor werkte zij in het bedrijfsleven en bij de belastingdienst.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

1.

First name

Barbara (Barbara)

2.

Personal data

Place and date of birth
Šibenik (Kroatië), 16 August 1977 (voormalige Soc. Fed. Rep. Joegoslavië)

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • executive business consultant lokaal bestuur, "Atos Consulting", from 1 January 2007 until March 2010
  • wethouder (van economie, toerisme, werk en inkomen, integratie en personeel en organisatie) van Zaanstad, from 27 April 2010 until 20 September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 26 October 2017
  • staatssecretaris van Defensie (onder meer belast met personeelsbeleid en materieelvoorziening), from 26 October 2017

Responsibilities as minister
  • Is als staatssecretaris belast met a. personeelsvoorziening, waaronder de personele vulling en gereedheid operationele commando’s; b. materieelvoorziening, waaronder de materiële uitrusting en gereedheid operationele commando’s en c. bedrijfsvoering met inbegrip IT en bedrijfsveiligheid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/6)
  • formateur collegevorming gemeente Zaanstad, 2010 (met Jeroen Olthof (PvdA))
  • lid Raad van Toezicht Stichting Amsterdam 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • rapporteur begrotingcyclus I&M, namens de commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from May 2015 (met Duco Hoogland)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Veiligheid en Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 24 March 2016

Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Stichting Monet, from September 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Zij was in 2012-2014 was zij woordvoerder volkshuisvesting (wonen, bouwen, eigenwoningbezit, stedelijke vernieuwing en kraken)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Nederlandse vader en Kroatische moeder en beide nationaliteiten. Vanwege die reden diende PVV-fractievoorzitter Wilders een motie van wantrouwen tegen haar in, die echter werd verworpen.
  • Verhuisde op 3-jarige leeftijd van Kroatië naar Nederland
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.