Montesquieu Institute: from science to society

Prof.Dr. E.M. (Esther-Mirjam) Sent

foto Prof.Dr. E.M. (Esther-Mirjam) Sent
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Esther-Mirjam Sent (1967) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor de PvdA. In juli 2018-juni 2019 was zij fractievoorzitter (aanvankelijk als waarnemer). Mevrouw Sent is hoogleraar economische theorie en economisch beleid aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Zij promoveerde in de Verenigde Staten en was in de VS docent en onderzoeker aan een universiteit. Zij was tot zij Eerste Kamerlid werd lid van de Raad voor Maatschappelijke Ontwikkeling. Mevrouw Sent is in de Eerste Kamer woordvoerster voor onder andere belastingen en sociale zaken. Zij is voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken.

PvdA
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First name

Esther-Mirjam (Esther-Mirjam)

2.

Personal data

Place and date of birth
Doesburg, 9 March 1967

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011
  • waarnemend fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 July 2018 until 4 September 2018
  • fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 4 September 2018 until 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/10)
  • vicedecaan onderwijs, Faculteit der Managementwetenschappen, Radboud Universiteit, from 2016
  • lid Raad van Advies LoopbaanNaPolitiek, from 1 April 2019

Previous (2/20)
  • lid Bestuurlijk Forum Gelderland, from 2014 until 2017
  • lid Raad van Toezicht Theater Utrecht, from 2015 until 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Infrastructuur, Milieu en Ruimtelijke Ordening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 16 June 2015 until 31 October 2017
  • voorziter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 June 2019

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Voerde in 2018 het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel Computercriminaliteit III

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Maakt deel uit van een denktank over een duurzame financiële sector (sustainable finance lab)
  • Stond in 2017 als eerste op de door Algemene Rekenkamer opgestelde voordracht voor een nieuw Rekenkamer-lid, maar de Tweede Kamer gaf de voorkeur aan oud-SP-Tweede Kamerlid Ewout Irrgang

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.