Montesquieu Institute: from science to society

Jhr. Mr. J.P. (Joris) Backer

foto Jhr. Mr. J.P. (Joris) Backer
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Joris Backer (1953) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor D66. Hij was directeur Corporate Legal van Schiphol. Voorheen was hij onder meer advocaat en werkzaam bij Shell. De heer Backer was voorzitter van de commissie die in 2006 en 2010 het D66-verkiezingsprogramma schreef. Hij houdt zich in de Eerste Kamer onder meer bezig met Europa, justitie en financiën. De heer Backer was in de periode 2015-2019 tweede ondervoorzitter van de Eerste Kamer en van 11 juni tot 2 juli 2019 tijdelijk Voorzitter.

D66
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

1.

First names

Joris Paul (Joris)

2.

Personal data

Place and date of birth
Leiden, 11 July 1953

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011
  • zelfstandig adviseur juridische en publiek/private vraagstukken, "Roodhoorn Consultants" B.V., from June 2012
  • tijdelijk voorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019 until 2 July 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/5)
  • voorzitter Raad van Commissarissen waterleidingbedrijf "Dunea", from 1 July 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Voortgezet Onderwijs Haaglanden, from 9 April 2018

Previous (2/13)
  • lid Raad van Advies VTOI (Vereniging van Toezichthouders in Onderwijsinstellingen), from 1 January 2016 until April 2018
  • informateur collegevorming gemeente Amersfoort, from March 2018 until April 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 30 June 2015
  • lid tijdelijke commissie uitwerking gedragscode integriteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 19 February 2019 until 16 April 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Groeide op in Breukelen

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.