Montesquieu Institute: from science to society

Mr.Drs. M.M. (Margreet) de Boer

foto Mr.Drs. M.M. (Margreet) de Boer
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Margreet de Boer (1964) is sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer. Eerder was zij dat in 2011-2015. Zij is advocaat bij een Amsterdams advocatenkantoor en eigenaar van een adviesbureau op het gebied van emancipatie en recht. Daarvoor was zij onder meer directeur van het Clara Wichmann Instituut, expertisecentrum voor vrouw en recht, voorzitter van het Feministisch Netwerk in GroenLinks en lid van de raad van deelgemeente Amsterdam-West. Van geboorte Friezin en dochter van GroenLinks-senator Wim de Boer. Mevrouw De Boer is voorzitter van de vaste commissie voor Justitie en Veiligheid.

GroenLinks
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

1.

First names

Martha Margretha (Margreet)

2.

Personal data

Place and date of birth
Uitwellingerga (gem. Wymbritseradeel), 21 November 1964

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • partner in "Rights4Change", from 2011
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011 until 9 June 2015
  • advocaat, "Van Kempen cs Advocaten" te Amsterdam, from 1 January 2014 (gespecialiseerd in personen- en familierecht en rechtbijstand aan slachtoffers)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting "De Omslag" te Amsterdam
  • lid bestuur Vereniging voor Vrouw en Recht Clara Wichmann, from 23 November 2017

Previous (2/12)
  • lid bestuur Stichting "De Omslag" te Amsterdam, from 24 November 2011
  • lid bestuur "CoMensha" (coördinatiecentrum mensenhandel), from 8 February 2012 until 1 January 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorziter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 June 2019

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Haar zus is gemeenteraadslid in Utrecht

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.