Montesquieu Institute: from science to society

Mr. W.B. (Wopke) Hoekstra

foto Mr. W.B. (Wopke) Hoekstra
vergrootglas
bron: Rijksoverheid.nl
Source: Parlement.com.

Wopke Hoekstra (1975) is sinds 26 oktober 2017 minister van Financiën in het kabinet-Rutte III. Hij was van 7 juni 2011 tot 26 oktober 2017 Eerste Kamerlid voor het CDA. De heer Hoekstra was consultant bij adviesbureau McKinsey en bestuurslid van het CDA-Amsterdam. Als Eerste Kamerlid hield hij zich met name bezig met sociale zaken, pensioenwetgeving en veiligheid en justitie. Hij was voorzitter van de commissie CDA-verkiezingsprogramma 2017.

CDA
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer, minister

1.

First names

Wopke Bastiaan (Wopke)

2.

Personal data

Place and date of birth
Bennekom (gem. Ede), 30 September 1975

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • columnist "Het Financieele Dagblad", 2005 (over ervaringen tijdens INSEAD)
  • partner adviesbureau "McKinsey", from 1 January 2006 until 26 October 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011 until 25 October 2017
  • minister van Financiën, from 26 October 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/3)
  • lid bestuur Stichting Vrienden van het Hubrecht Instituut, from 2014 until October 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht Scheepvaartmuseum te Amsterdam, from 1 April 2016 until October 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
vicevoorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 16 June 2015 until 25 October 2017

Honorary positions
ambassadeur Stichting Vrienden van het Hubrecht Instituut

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


Policy-making activities as minister
  • Was in 2019 samen met minister Van Nieuwenhuizen verantwoordelijk voor het besluit om een aandelenbelang van veertien procent in Air France-KLM te kopen.

Legislative activities as minister
  • Bracht in 2018 de Wet herstel en afwikkeling verzekeraars tot stand. Dit wet wijzigt de Wet op het financieel toezicht, Faillissementswet en een aantal andere wetten en voorziet in aanpassing, versterking en uitbreiding van het instrumentarium ten aanzien van herstel en afwikkeling van (insolvente) verzekeraars. (34.842)

9.

Miscellaneous

Private life
Zijn moeder was Nederlands hervormd, zijn vader remonstrants. Het gezin ging in Zeist naar de doopsgezinde kerk

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.