Montesquieu Institute: from science to society

C.N. (Niels) van den Berge

foto C.N. (Niels) van den Berge
vergrootglas
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Source: Parlement.com.

GroenLinks-politicus, die in 2011 twee maanden en later (2019) nog eens achttien maanden Tweede Kamerlid was. Hij studeerde in Wageningen en was medewerker van Europarlementariër Kathalijne Buitenweg en daarna beleidsmedewerker milieu en energie van de GroenLinks-Tweede Kamerfractie. In 2012-2013 ontwikkelingswerker in Bangladesh. Richtte in 2018 een adviesbureau op het gebied van watermanagement op. Als Kamerlid hield hij zich onder meer bezig met onderwijs (met name middelbaar beroepsonderwijs en voortgezet onderwijs), justitie (adoptie, rechtsbijstand, strafvordering), migratie en geestelijke gezondheidszorg.

GroenLinks
in de periode 2011-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Cornelis Niels (Niels)

2.

Personal data

Place and date of birth
Bad Honnef (Dld.), 28 December 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 12 January 2011 until 11 March 2011
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 June 2019 until 31 March 2021
  • zelfstandig adviseur water, klimaat en landbouw, from June 2021
  • parttime directeur opkomende markten 'Easy Housing', from June 2021

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 12 januari tot 11 maart 2011 Mariko Peters als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur YEP Alumni Board, from 31 August 2018

Previous
  • Bangladesh-expert Agrifocus, from 1 March 2018 until 1 August 2019
  • adviseur Water and Advocacy, from 1 September 2018 until 1 July 2019

Derived functions
lid ondervragingscommissie naar ongewenste beïnvloeding van maatschappelijke en religieuze organisaties in Nederland (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 12 February 2019 until 3 February 2021

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Kwam in 2011 met een Actieplan over de gevolgen van krimpende bevolkingsaantallen voor bepaalde regio's ('Krimpt de regio?')

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was actief in de jongerenorganisatie van Milieudefensie, het Jongeren Milieu Actief
  • Gaf in 2009 Engelse les in een Palestijnsvluchtelingenkamp
  • Was in 2009 kandidaat voor het lijsttrekkerschap van GroenLinks bij de Europese verkiezingen. Hij werd verslagen door Judith Sargentini.

Private life
Hij groeide op in Zeeland (Tholen)

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.