Montesquieu Institute: from science to society

Dr. M.H.C.H. (Marij) Leenders

Marij Leenders (1957) is docent politieke geschiedenis en onderzoeker religiegeschiedenis aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Leenders heeft een door MI gefinancierde vergelijkende studie afgerond over de parlementaire openbaarheidscultuur en de visuele cultuur in Nederland en Duitsland in de periode 1918 tot 1940 en werkt momenteel aan een eveneens door MI gefinancierd project over politieke prenten van Pieter de Josselin de Jong in nationale en internationale context, uitgevoerd bij respectievelijk uitgevoerd in samenwerking met het Centrum voor Parlementaire Geschiedenis.

in de periode 2010-heden: wetenschapper Montesquieu Instituut

1.

First names

Maria Hubertina Catharina Henrica (Marij)

2.

Personal data

Place and date of birth
Someren, 2 October 1957

3.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • onderzoeksassistent Katholieke Universiteit Nijmegen, from 1985 until 1988
  • assistent-in-opleiding, Rijksuniversiteit Utrecht, from 1988 until 1992
  • docent/onderzoeker, Rijksuniversiteit Utrecht, from 1992 until November 1995
  • lid redactie bundel over de geschiedenis van de mensenrechten, 1996
  • intaker, UAF (University Assistance Fund) te Utrecht, from June 1996 until December 1996
  • onderzoeker LIZE (Stichting Landelijk Inspraakorgaan Zuid-Europeanen) te Utrecht, from 16 December 1996 until 1 March 1997
  • onderzoeker SIM (School of Human Rights), Rijksuniversiteit Utrecht, from 1 April 1997 until 1 June 1997
  • coördinator onderzoeksafdeling Vluchtelingen, Amnesty International Nederland te Amsterdam, from 1997 until 2002
  • (part-time) docent geschiedenis en interdisciplinaire aspecten, afdeling Geschiedenis van de Internationale Betrekkingen, Rijksuniversiteit Utrecht, 2001
  • onderzoeker CPG (Centrum voor Parlementaire Geschiedenis, Radboud Universiteit Nijmegen, from 2002
  • docent geschiedenis, Radboud Universiteit Nijmegen, from 2008 until 2014 (deeltijd)
  • (deel)coördinator project over fotojournalist Erich Salomon, from 2010
  • docent politieke geschiedenis, Rabboud Universiteit Nijmegen, from 2015 (voltijd)

4.

Other positions

Previous
  • taaldocent AZC (Asielzoekerscentrum) Goesbeek (onbetaald), 1996
  • coördinator fondswerving en voorlichting, Stichting "Tito de Alencar" (ondersteuning kleinschalige ontwikkelingsprojecten in Noordoost Brazilië), 1997
  • secretaris Stichting Shyamgonj Bangladesh Nijmegen (bevordering van werkgelegenheid voor kansarmen in de provincie Shyamgonj), from 1997 until 2010

5.

Education

Academic education
  • geschiedenis: nieuwe geschiedenis, Katholieke Universiteit Nijmegen, from September 1979 until June 1987

Doctorate
  • letteren, Rijksuniversiteit Utrecht, May 1993

6.

Publications

Complete listing of publications
  • "Ongenode Gasten. Van traditioneel asielrecht naar immigratiebeleid, 1815-1938" (dissertatie, 1993)
  • "Die Europapolitik in den Mitgliedstaaten der Europäischen Union. Die Niederlande" (terugkerende bijdrage, o.a. 2005 t/m 2010, 2012 t/m 2014)
  • "Justitie: vaardig onderhandelaar op goede voet met de Kamer" (bijdrage boek, 2004)
  • "De oorlog’ als moreel-politiek ijkpunt – vooral voor links" (bijdrage boek, 2010)
  • "Nieuwe tijden, nieuwe normen. Liberalisatie en modernisering van familie- en strafrecht" (co-auteur bijdrage boek, 2013)
  • "Erich Salomon & het ideale parlement. Fotograaf in Berlijn en Den Haag, 1928-1940" (mede-redacteur boek, 2014, ook vertaald in het Duits)
  • "Sleutelen aan de huwelijkse voorwaarden. Het kabinet-Kok II gelijmd (1999)" (co-auteur bijdrage boek, 2016)
  • en andere publicaties
 

7.

Hofvijver bijdragen

This biography has been updated until January  1, 2015.