Montesquieu Institute: from science to society

Ir. R.W. (René) Leegte

foto Ir. R.W. (René) Leegte
vergrootglas
Source: Parlement.com.

In Wageningen afgestudeerde milieudeskundige, die vierenhalf jaar Tweede Kamerlid voor de VVD was. Daarvoor was hij onder meer persoonlijk secretaris van Frits Bolkestein, commercieel directeur bij AgroFair, een bedrijf dat duurzaam geteeld fruit met Max Havelaar-keurmerk verkoopt, en directeur/eigenaar en adviseur van public affairs adviesbureau EPPA. Deskundige op het gebied van duurzaamheid en woordvoerder energie en buitenlandse handel. Was verder rapporteur over democratische legitimiteit van de EU. Moest op grond van VVD-integriteitsregels vanwege een niet-gemelde nevenactiviteit opstappen.

VVD
in de periode 2010-2015: lid Tweede Kamer

1.

First names

René Willums (René)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 8 July 1968

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1994

4.

Main functions and occupations

  • chief commercial officer, AgroFair te Barendrecht, from 2006 until 2007 (onder meer verkoop onder het Max Havelaar keurmerk)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 26 October 2010 until 24 March 2015
  • directeur-eigenaar adviesbureau "Publieke Zaken", from 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/7)
  • lid Nederlandse delegatie CIC
  • lid klankbordgroep duurzaamheid AVEBE

Previous (2/13)
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Riga, 1 en 2 februari 2015
  • lid Klankbordgroep Meetbaar Beter, Catharina Ziekenhuis en Sint Antonius Ziekenhuis

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 21 November 2012 until November 2014
  • rapporteur democratische legitimiteit (namens de Tweede Kamer), from 3 December 2013 until May 2014

Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Energiepoort

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • In januari 2015 legde hij het woordvoerderschap 'gaswinning in Groningen' neer, nadat hij zich als treinreiziger in een telefoongesprek denigrerend had uitlaten over dat dossier
  • Verliet in maart 2015 de Tweede Kamer, omdat hij had verzuimd een betaalde nevenfunctie in de periode 2013-2014 en de inkomsten daaruit niet tijdig had opgegeven. Verder had hij bij die functie gebruikgemaakt van zijn e-mailadres van de Tweede Kamer. Hij concludeerde zelf dat daarmee de integriteitsregels van zijn partij waren geschonden.

Anecdotes and citations
  • Voerde bij de verkiezingen de leuze: "Kies inhoud, stem Leegte"
  • Begon zijn afscheidsbrief aan de Tweede Kamervoorzitter met de zin: "Ik had u willen bellen, maar omdat ik niet in de trein zat, is het een brief geworden."

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.