Montesquieu Institute: from science to society

A. (Anne) Mulder

foto A. (Anne) Mulder
vergrootglas
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Anne Mulder (1969) was van 17 juni 2010 tot 18 september 2020 Tweede Kamerllid voor de VVD. Sinds 16 september 2020 is hij wethouder van 's-Gravenhage. Eerder was hij gemeenteraadslid (tevens fractievoorzitter) en werkte hij als adviseur public affairs bij een Haags adviesbureau. Daarvoor was de heer Mulder onder meer ambtenaar bij Financiën en BZK en medewerker van de VVD-Tweede Kamerfractie. Verder diende hij als 'blauwhelm' bij de VN-vredesmacht in Bosnië. De heer Mulder was lid van de parlementaire enquêtecommissie woningcorporaties en voorts onder meer woordvoerder zorg en Europese zaken en voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

VVD
in de periode 2010-2020: lid Tweede Kamer, spreker MI-activiteit

1.

First name

Anne (Anne)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hoogeveen, 14 December 1969

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1996

4.

Main functions and occupations

  • consultant public affairs, "Pauw Sanders Zeilstra Van Spaendonck", from 1 November 2005 until June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 18 September 2020
  • wethouder (belast met onder meer financiën en stadsontwikkeling) van 's-Gravenhage, from 16 September 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • lid bestuur Stichting voor Mondiale Tuberculosebestrijding (SMT), from 1 December 2019
  • lid curatorium Rijksacademie voor Financiën, Economie en Bedrijfsvoering, from 1 July 2019

Previous (2/3)
  • lid Raad van Advies Stichting "Leef met de Zee", from March 2012 until 2019
  • lid Raad van Advies Stimog (Stichting Maatschappelijke Ondersteuning Geüniformeerden), from 29 October 2014 until 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/6)
  • rapporteur nieuwe EU-meerjarenbegroting (Tweede Kamer der Staten-Generaal)
  • voorzitter Contactgroep Verenigd Koninkrijk (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 October 2018 until 18 September 2020

Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Stichting Veteranen Kunst, from October 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Bracht in 2012 samen met zijn fractiegenoot Michiel van Veen een initiatiefnota uit over Patiëntveiligheid (33.497)
  • Diende in 2017 samen met Marit Maij (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over wettelijke regels over de informatiepositie van de Staten-Generaal met betrekking tot de Europese Unie (34.695)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Was als voetballer actief bij de Koninklijke HVV

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.