Montesquieu Institute: from science to society

M. (Myrthe) Hilkens

foto M. (Myrthe) Hilkens
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Publiciste en freelance journaliste die drie periodes korte tijd Tweede Kamerlid voor de PvdA was. Ze verving twee keer tijdelijk andere leden en werd bij de verkiezingen van 2012 opnieuw gekozen. Aan haar lidmaatschap kwam toen echter spoedig een einde, omdat zij zich als lid van een regeringsfractie te zeer belemmerd voelde door de fractiediscipline. Voor zij Kamerlid werd, werkte zij voor verschillende tv- en radioprogramma's bij onder meer NPS, BNN, en VPRO en bij dagblad De Pers. In 2008 schreef zij het boek 'McSex. De pornoficatie van de samenleving". In de Kamer hield zij zich bezig met beleid huiselijk geweld, zedendelicten, discriminatie en de verslavingsproblematiek. Zij is nu werkzaam op het gebied van strategie en communicatie.

PvdA
in de periode 2011-2013: lid Tweede Kamer

1.

First name

Myrthe (Myrthe)

2.

Personal data

Place and date of birth
Geleen, 31 January 1979

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 12 April 2011 until 2 August 2011
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 January 2012 until 29 August 2013
  • publiciste "Nijgh en Van Ditmar", from 2013 until September 2019
  • mede-eigenaar "Hilkens & Gromminger" BV, strategie, communicatie en verandering, from September 2019

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 12 april tot 2 augustus 2011 Nebahat Albayrak als Tweede Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 17 januari tot 29 februari 2012 Sharon Dijksma als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur Stichting Interbellum
  • presentatrice televisieprogramma NTR, 2017

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Nam in 2013 de medeverdediging (in de Eerste Kamer) over van Lea Bouwmeester van een initiatiefwetsvoorstel over de leeftijdgrenzen bij alcoholverkoop. Dit voorstel werd in 2013 wet. (33.341)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Woonde tot 1993 in Geleen
  • Was 'side kick' in het tv-programma 'Knevel & Van den Brink' van de EO
  • Woonde in 2003 een half jaar in een Kibboets in Israël

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.