Montesquieu Institute: from science to society

J.M. (Jan) Paternotte

foto J.M. (Jan) Paternotte
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Jan Paternotte (1984) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was gemeenteraadslid en fractievoorzitter van D66 in Amsterdam. Eerder was hij beleidsmedewerker van D66-Europarlementariër Marietje Schaake en vier jaar duo-raadslid en voorzitter van de Jonge Democraten (2004-2005). Als Tweede Kamerlid houdt hij zich bezig met economische zaken, midden- en kleinbedrijf, financiële markten, marktordening en mededinging, luchtvaart en toerisme en integratie. De heer Paternotte is voorzitter van de vaste commissie voor Koninkrijksrelaties.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Jan Maarten (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Hertogenbosch, 26 February 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 11 March 2010 until 1 April 2017
  • senior adviseur en dagvoorzitter &Maes, from 2012 until 6 April 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/3)
  • cursusleider
  • lid bestuur Centraal Nautisch Beheer Noordzeekanaalgebied te Amsterdam, from 31 May 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from March 2017 until 25 September 2018
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 30 October 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Voerde in oktober 2008 in de staten Ohio en Florida met studenten van de UvA waarnemingsmissies uit bij de presidentsverkiezingen. Informeel voerden zij ook campagne voor Barack Obama.
  • Pleitte met succes voor invoering van Engels als tweede taal in het Amsterdamse openbaar vervoer
  • Werd in 2010 uitgeroepen tot raadslid van het jaar

Private life
  • Groeide op in Hurwenen, Maarssen en Groenekan
  • Zijn vader was directeur van AWVN (Algemene Werkgeversvereniging Nederland), zijn moeder was hoofdredacteur van Balans Magazine (blad van de vereniging van ouders van kinderen met een leer- of gedragsstoornis). Zij was ook voorzitter van de vereniging Balans.
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until November  8, 2014.