Montesquieu Institute: from science to society

W.J.H. (Helma) Lodders

foto W.J.H. (Helma) Lodders
vergrootglas
bron: Helma Lodders
Source: Parlement.com.

Werkzaam en veelzijdig VVD-Tweede Kamerlid, dat tijdens de coronacrisis bekendheid kreeg als commissievoorzitter. Afkomstig uit een agrarisch gezin en zelf enige tijd landbouw-woordvoerder van haar fractie. Daarnaast hield zij zich in de bijna elf jaar als Kamerlid onder meer bezig met natuurbeleid, arbeidsmarktbeleid in de zorg, fiscale zaken, financiële verhoudingen decentrale overheden, kredietfaciliteiten, pensioenen en kansspelen. Werd opgeleid voor de kraamzorg en was voor zij in de Haagse politiek kwam zes jaar wethouder in Zeewolde. Werkte voorts in de financiële dienstverlening en was zelfstandig adviseur. Van september 2014 tot maart 2021 voorzitter van de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Vertegenwoordiger uit en van Flevoland, die soms opviel door uitbundige kleding.

VVD
in de periode 2010-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Wilhelmina Jenneke Helena (Helma)

2.

Personal data

Place and date of birth
Klundert, 21 June 1968

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1991

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 31 March 2021
  • voorzitter Vee&Logistiek Nederland, from 8 May 2021
  • voorzitter VNLOK (Vergunde NederLandse Online Kansspelaanbieders), from 9 September 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • penningmeester Stichting voor Politiek-Wetenschappelijk Onderzoek, from 16 November 2017
  • lid jury prijs 'De Actuaris van het jaar', from 27 March 2018

Previous (2/8)
  • lid Raad van Toezicht RSG "Slingerbos/Levant", school voor vmbo t/m vwo, from 1 January 2011 until December 2013
  • voorzitter Raad van Toezicht Omroep Flevoland, from November 2014 until 1 September 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter algemene commissie voor Wonen en Rijksdienst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 21 November 2012 until 23 September 2014
  • voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 September 2014 until 31 March 2021

Honorary positions (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Wierde te Breda, from September 2011
  • lid Comité van Aanbeveling Vereniging Flevoboulevard, from April 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Diende in 2015 een initiatiefwetsvoorstel in over de mogelijkheid van het gedurende de gehele uitkeringsperiode flexibel maken van pensioenaanspraken. Het voorstel is in 2016 aangenomen. (34.255)
  • Vanaf december 2017 was zij woordvoerster belastingen en landbouw.

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 29, 2021.