Montesquieu Institute: from science to society

W.J.H. (Helma) Lodders

foto W.J.H. (Helma) Lodders
vergrootglas
bron: Helma Lodders
Source: Parlement.com.

Helma Lodders (1968) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Zij was zes jaar wethouder in Zeewolde en was daarna zelfstandig adviseur. Mevrouw Lodders werd opgeleid voor de kraamzorg en werkte onder meer in de financiële dienstverlening. Zij is onder meer woordvoerster landbouw, fiscale zaken, financiële verhoudingen lagere overheden, alsmede kredietfaciliteiten, kansspelen en muntwezen. Zij is sinds september 2014 voorzitter van de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

VVD
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Wilhelmina Jenneke Helena (Helma)

2.

Personal data

Place and date of birth
Klundert, 21 June 1968

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1991

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van onder meer economische zaken, recreatie, verkeer en vervoer, sport, nutsbedrijven, water, milieu, en vanaf 2007 tevens onderwijs) van Zeewolde, from April 2002 until 1 July 2008
  • eigenaar "Lodders" organisatie en adviesbranche, from 2008
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • penningmeester Stichting voor Politiek-Wetenschappelijk Onderzoek, from 16 November 2017
  • lid jury prijs 'De Actuaris van het jaar', from 27 March 2018

Previous (2/7)
  • lid Raad van Toezicht RSG "Slingerbos/Levant", school voor vmbo t/m vwo, from 1 January 2011
  • voorzitter Raad van Toezicht Omroep Flevoland, from November 2014 until 1 September 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter algemene commissie voor Wonen en Rijksdienst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 21 November 2012 until 23 September 2014
  • voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 September 2014

Honorary positions (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Wierde te Breda, from September 2011
  • lid Comité van Aanbeveling Vereniging Flevoboulevard, from April 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Diende in 2015 een initiatiefwetsvoorstel in over de mogelijkheid van het gedurende de gehele uitkeringsperiode flexibel maken van pensioenaanspraken. Het voorstel is in 2016 aangenomen. (34.255)
  • Vanaf december 2017 is zij woordvoerster belastingen en landbouw.

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 21, 2020.