Montesquieu Institute: from science to society

J.S. (Jacques) Monasch

foto J.S. (Jacques) Monasch
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Kritisch PvdA-Tweede Kamerlid, dat in de aanloop van de verkiezingen van 2018 zijn partij verliet. Was geruime tijd werkzaam op gebied van communicatie en strategie en als zodanig betrokken bij verkiezingscampagnes en adviseur van bedrijven en organisaties. Hij werkte bij het Centrum voor Lokaal Bestuur van de PvdA en was deelgemeenteraadslid in Amsterdam-De Pijp. Verder was hij eigenaar van een galerie met vestigingen in Moskou en Amsterdam. Als Tweede Kamerlid was hij woordvoerder woningmarkt, cultuur en openbaar vervoer. Stond kritisch tegenover de EU en de lijn van fractievoorzitter Samsom en trachtte tevergeefs zich te mengen in de lijsttrekkersstrijd. Zijn partij Nieuwe Wegen werd geen succes.

PvdA, fractie-Monasch (ex-PvdA)
in de periode 2010-2017: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

First names

Jacques Simon (Jacques)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 4 January 1962

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), from 1986 until 8 November 2016
  • partijloos, from 8 November 2016 until 28 November 2016
  • Nieuwe Wegen, from 28 November 2016

National political party
fractie lid-Monasch, from 8 November 2016 until 23 March 2017

4.

Main functions and occupations

  • senior consultant en public affairs, "PharmAccess", from 2005 until June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 23 March 2017
  • fractievoorzitter fractie lid-Monasch, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 November 2016 until 23 March 2017
  • strategisch adviseur, strategisch adviesbureau "GKSV Reputatie-Communicatie-Public Affairs" te Amsterdam, from September 2017 (assiociate partner)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • docent internationaal recht, KIM (Koninklijk Instituut voor de Marine)

Previous
  • lid Mercator European Dialogue, from 1 March 2016

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2011 samen met Farshad Bashir (SP), Ineke van Gent (GL) en Kees Verhoeven (D66) een initiatiefwetsvoorstel in over het bieden van de mogelijkheid tot inbesteding van openbaar vervoer in en rond Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam of Utrecht. De wet maakt het mogelijk netten en vervoer in één hand te houden, bij een vervoerder die langjarig kan investeren. Het voorstel werd in oktober 2012 aangenomen en de wet verscheen in Staatsblad 2012, nr. 556. (32.845)
  • Diende in 2016 samen met Agnes Mulder (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over een uiterste betaaltermijn van zestig dagen voor grote ondernemingen (34.559)

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen (3/5)
  • Verloor in 2009 met gering verschil de strijd om het lijsttrekkerschap voor de Europese verkiezingen van Thijs Berman
  • Stelde zich op 13 oktober 2016 beschikbaar voor het lijsttrekkerschap van de Tweede Kamer. Trok zich op 7 november echter terug als kandidaat toen het partijbestuur niet wenste in te gaan op door hem gestelde eisen. Zo wilde hij, mocht hij worden gekozen, invloed op het nieuwe verkiezingsprogramma.
  • Hij verliet op 7 november 2016 de fractie en zijn partij uit onvrede over de koers, met name vanwege het niet vasthouden aan de lijn dat de uitslag van het raadgevend referendum over het Associatieverdrag met Oekraïne zou worden gerespecteerd

Private life
Woonde in zijn jeugd enige jaren in Ethiopië en Tanzania

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.