Montesquieu Institute: from science to society

E. (Erik) Ziengs

foto E. (Erik) Ziengs
vergrootglas
bron: Erik Ziengs
Source: Parlement.com.

Joviale Drentse ondernemer en bijna elf jaar Tweede Kamerlid voor de VVD. Was eigenaar van een groothandel in reclame- en sportartikelen en daarnaast zes jaar voorzitter van de VVD-Kamercentrale in Drenthe en drie jaar lid van de gemeenteraad van Assen. Hield zich in de Kamer bezig met milieu, bodem, vervoer (spoor, openbaar vervoer, fiets), markt en overheid en de Drank- en horecawet en was verder vier jaar voorzitter van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken. Als Kamerlid te typeren als een 'rusteloze' vertegenwoordiger van Noord-Nederland en van ondernemend Nederland.

VVD
in de periode 2010-2021: lid Tweede Kamer

1.

First name

Erik (Erik)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hoogersmilde (gemeente Smilde), 27 September 1960

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1981

4.

Main functions and occupations

  • eigenaar/directeur handelsonderneming, from 1983 until 1988
  • eigenaar/directeur groothandel in sport- en promotiekleding en reclame-beletteringsbedrijf "De Waard Sport en Reklame", from 1988
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 31 March 2021

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter Liberale Club van 100 in Drenthe, from 2010
  • lid Raad van Toezicht Internationaal Perscentrum "Nieuwspoort", from February 2015

Previous (2/7)
  • lid algemeen en dagelijks bestuur Internationaal Perscentrum "Nieuwspoort", from February 2011 until February 2015
  • lid Adviesraad MKB Infra, from January 2013 until 10 March 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • ondervoorzitter algemene commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 21 November 2012 until 31 March 2021
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 November 2017 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Bracht in 2015 samen met Kees Verhoeven (D66) een initiatiefnota uit over de Wet Markt en Overheid (34.316)
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in over het mogelijk maken van gemengd kleinhandelsbedrijf, onder meer door wijziging van de Drank- en Horecawet (34.961)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life (3/5)
  • Zijn broer Berthold was Statenlid voor de VVD in Drenthe (2007-2011) en campagneleider bij drie verkiezingen in Drenthe
  • Zijn zoon Joël overleed in 2013 op 23-jarige leeftijd
  • Zijn vader was directeur van een agrarische handelsmaatschappij

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 30, 2020.