Montesquieu Institute: from science to society

Drs. T. (Tamara) van Ark

foto Drs. T. (Tamara) van Ark
vergrootglas
bron: Rijksoverheid.nl
Source: Parlement.com.

Tamara van Ark (1974) is sinds 27 oktober 2017 staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in het kabinet-Rutte III. Zij was van 27 juni 2010 tot 26 oktober 2017 Tweede Kamerlid voor de VVD. In de Kamer was zij onder meer woordvoerster langdurige zorg, thuiszorg, emancipatie en homo-emancipatiebeleid en sinds november 2012 vicefractievoorzitter. Mevrouw Van Ark was wethouder van de in 2010 gevormde gemeente Zuidplas en zij was dat eerder in Nieuwerkerk aan den IJssel. Daarvoor werkte zij als teamchef van de Dienst sociale zaken in Rotterdam-Feijenoord.

VVD
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris, spreker MI-activiteit

1.

First name

Tamara (Tamara)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 11 August 1974

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van werk en inkomen, inburgering, WMO, volksgezondheid, jeugdbeleid en P&O) van Nieuwerkerk aan den IJssel, from 2004 until 1 January 2010
  • wethouder (van financiën, economische en sociale zaken en ontwikkeling Zuidplaspolder) van Zuidplas, from 1 January 2010 until 16 June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 26 October 2017
  • staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (onder meer belast met Participatiewet, Wajong, kinderopvang, armoedebestrijding en arbeidsomstandigheden), from 26 October 2017

Responsibilities as minister
  • Is als staatssecretaris belast met 1. Participatiewet (incl. Bijstand, WSW); 2. Wajong; 3. Kindregelingen; 4. Kinderopvang; 5. armoede en schuldhulpverlening; 6. Algemene nabestaandenwet; 7. Europees Sociaalfonds; 8. Sociale Verzekeringsbank; 9. re-integratie; 10. discriminatie arbeidsmarkt; 11. arbeidsomstandigheden en 12. Inspectie en toezicht

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid bestuur Stichting BKZ (Bevolkingsonderzoek Baarmoederhalskanker Zuidwest Nederland)
  • secretaris Stichting Zuidplas Support

Derived functions
plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 April 2015 until 26 October 2017

Honorary positions
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Zuidplas Helpt
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Vrijheid werkt

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Zij was in 2010-2012 woordvoerster langdurige zorg (AWBZ, thuiszorg, welzijn)
  • Nam in 2013 de (mede)verdediging van Anouchka van Miltenburg over van een door Boris van der Ham en drie anderen ingediend initiatiefvoorstel tot wijziging van de Algemene wet gelijke behandeling in verband met het annuleren van de enkel-feitconstructie. Het wetsvoorstel is door beide Kamers aanvaard. (32.476)

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.