Montesquieu Institute: from science to society

Drs. L. (Liesbeth) van Tongeren

foto Drs. L. (Liesbeth) van Tongeren
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Liesbeth van Tongeren (1958) is sinds 7 juni 2018 wethouder van duurzaamheid en energietransitie van Den Haag. Van 17 juni 2010 tot 13 juni 2018 was zij Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Mevrouw Van Tongeren was algemeen directeur van Greenpeace Nederland. Daarvoor werkte zij in Australië, bij enkele gemeenten en als directeur van een opvanghuis in Den Haag. Mevrouw Van Tongeren hield zich in de Tweede Kamer bezig met diverse onderwerpen, zoals energie, mijnbouw, milieu, infrastructuur, mobiliteit, justitie en koninkrijksrelaties.

GroenLinks
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Liesbeth (Liesbeth)

2.

Personal data

Place and date of birth
Vlaardingen, 31 March 1958

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • algemeen directeur Greenpeace Nederland, from 2003 until 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 13 June 2018
  • wethouder (van duurzaamheid en energietransitie) van 's-Gravenhage, from 7 June 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/4)
  • lid Raad van Advies Stichting Greencrowd te Woudenberg, from October 2013 until 1 September 2017 (versnelling transitie naar een duurzame energievoorziening)
  • lid informele adviesraad SafeDrivePod, from 27 September 2017 until 1 February 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 30 October 2012 until 23 March 2017

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/10)
  • Diende in 2017 samen met Vera Bergkamp (D66) en Kelik Yücel (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over verduidelijking van de rechtspositie van transgender personen en intersekse personen (34.650)
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van de plicht tot nieuwe gasaansluitingen voor woningen. Het wetsvoorstel werd in 2018 door de Tweede Kamer verworpen. (34.781)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in 2016 aanvankelijk niet gekandideerd voor de Tweede Kamer, maar kwam via een ledenreferendum alsnog op de lijst

Private life
Groeide op in Almelo en Utrecht

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.