Montesquieu Institute: from science to society

Drs. L.G.J. (Linda) Voortman

foto Drs. L.G.J. (Linda) Voortman
vergrootglas
bron: Linda Voortman
Source: Parlement.com.

Linda Voortman (1979) is sinds 7 juni 2018 wethouder van Utrecht. Van 17 juni 2010 tot 6 juni 2018 was zij (met een korte onderbreking) Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Zij was eerder gemeenteraadslid in Groningen en bestuurder van FNV Schoonmaak. Mevrouw Voortman was in de Tweede Kamer onder meer woordvoerster op het gebied van Volkgezondheid Welzijn en Sport, armoede, schuldhulp, Participatiewet, wonen, emancipatie en integratie, maar hield zich ook met vele andere beleidsterreinen bezig. Zij was verder in 2017-2018 fractiesecretaris en lid van het Presidium van de Tweede Kamer.

GroenLinks
in de periode 2010-2018: lid Tweede Kamer

1.

First names

Linda Geertruida Johanna (Linda)

2.

Personal data

Place and date of birth
Enschede, 27 June 1979

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • vakbondsbestuurder Schoonmaak FNV Bondgenoten, from 1 February 2008 until June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 20 September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 October 2012 until 18 November 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 9 March 2015 until 6 June 2018
  • wethouder van Utrecht (portefeuille werk & inkomen, personeel & organisatie, publiekdienstverlening, diversiteit en aanpak radicalisering), from 7 June 2018

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 18 november 2014 tot 9 maart 2015 als Tweede Kamerlid vervangen door Corinne Ellemeet

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid bestuur Groninger Studentenbond

Derived functions
lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 May 2017

Honorary positions (2/4)
  • ambassadeur voor 'Wij staan op' (initiatief van jongvolwassenen met een handicap die zich inzetten voor een inclusieve samenleving), from 1 September 2015 until 7 June 2018
  • ambassadeur Stichting Prachtmens, from 25 October 2017 until 7 June 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/14)
  • Diende in 2016 samen met Attje Kuiken (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het in de Vreemdelingenwet verankeren van het belang van het kind (34.541, 34.541)
  • Kwam in 2017 met een actieplan over meer woningen voor middeninkomens

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • In 2010 als vakbondsbestuurder betrokken bij de acties van schoonmaakpersoneel op Schiphol en bij de Nederlandse Spoorwegen
  • Was in 2013 aanwezig bij de inhuldiging van koning Willem-Alexander, maar legde niet de eed van trouw af
  • Werd op 26 juni 2014 door haar fractievoorzitter voor één maand (exclusief het reces) uitgesloten van het Kamerwerk, omdat zij in de fractie had gesproken over informatie uit vertrouwelijke stukken betreffende de sollicatieprocedure voor de nieuwe Nationale ombudsman. Op 23 december 2014 concludeerde het Openbaar Ministerie in Den Haag dat er geen grond was voor de beschuldiging en dat niet zou worden vervolgd. Het bespreken van vertrouwelijke informatie met andere Kamerleden is niet strafbaar.

Private life
  • Was in 2005 finalist bij de verkiezing 'Jong raadslid van het jaar'
  • Was actief bij de LSVb (Landelijke Studentenvakbond)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.