Montesquieu Institute: from science to society

J.F. (Jesse) Klaver

foto J.F. (Jesse) Klaver
vergrootglas
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Source: Parlement.com.

Jesse Klaver (1986) is sinds 12 mei 2015 fractievoorzitter en politiek leider van GroenLinks. Bij de verkiezingen van 2017 was hij lijsttrekker en in maart 2021 is hij dat opnieuw. Jesse Klaver is sedert 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamer. Hij was voorzitter van CNV-jongeren en was eerder voorzitter van DWARS, de jongerenorganisatie van GroenLinks.

GroenLinks
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, kandidaat Tweede Kamer

1.

First names

Jesse Feras (Jesse)

2.

Personal data

Place and date of birth
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 1 May 1986

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • voorzitter CNV-jongeren, from September 2009 until 17 June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010
  • fractievoorzitter GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 12 May 2015

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/7)
  • lid bestuur Christelijk Sociaal Jongerencongres, from 2009 until 2010
  • lid SER (Sociaal-Economische Raad), from 1 December 2009 until June 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/13)
  • Diende in 2020 samen met Laura Bromet een initiatiefwetsvoorstel in over duurzame aanpak van stikstof (35.444)
  • Bracht in 2020 samen met Suzanne Kröger een initiatiefnota uit over de tijdelijke testsamenleving (35.653)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Zoon van een Marokkaanse vader en Nederlandse moeder. Zijn moeder was al jong alleenstaand.
  • Groeide op in Roosendaal

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.