Montesquieu Institute: from science to society

Dr. K. (Kristalina) Georgieva

foto Dr. K. (Kristalina) Georgieva
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

De Bulgaarse Kristalina Georgieva (1953) was in 2010-2017 lid van de Europese Commissie. Vanaf november 2014 was zij in de Commissie-Juncker vicevoorzitter en commissaris belast met begroting en personeelsbeleid. In de Commissie-Barroso (2010-2014) had zij de portefeuille humanitaire hulp. Mevrouw Georgieva werkte sinds 1993 bij de Wereldbank en was vicepresident van die bank. Zij is een deskundige op het gebied van duurzame ontwikkeling, was hoogleraar in Sofia en bekleedde wereldwijd gasthoogleraarschappen aan diverse universiteiten. Mevrouw Georgieva behoort tot de centrumrechtse GERB. Sinds 1 oktober 2019 is zij directeur van het IMF.

in de periode 2010-heden: directeur IMF, lid Europese Commissie, vicevoorzitter Europese Commissie

1.

First name

Kristalina (Kristalina)

2.

Personal data

Country
Bulgarije

Place and date of birth
Sofia, 13 August 1953

3.

Party/Movement

Party
GERB (Graschdani sa Ewropejsko Raswitie na Balgaria, 'Burgers voor Europese Ontwikkeling van Bulgarije') (conservatief-liberaal/christendemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • buitengewoon hoogleraar economie, Nationale Universiteit te Sofia
  • gasthoogleraar ontwikkelingseconomie aan de Nationale Universiteit van Australië, het MIT (Massachusetts Institute of Technology), de Universiteit van Chinghau, Yale University, Harvard University, London School of Economics en de Universiteit van de Stille Zuidzee
  • milieu-econome bij het Milieu-actieprogramma voor Midden- en Oost-Europa, Wereldbank te Washington, from 1993 until 1997
  • directeur milieu en sociale ontwikkeling voor Oost-Azië en het Stille Oceaangebied, from 1997 until 2000
  • directeur strategie en netwerkoperaties voor duurzame ontwikkeling, Wereldbank te Washington, from 2000 until 2004
  • directeur Rusland, Wereldbank te Washington, from 2004 until 2007
  • vicepresident en lid directie Wereldbank te Washington, from March 2008 until February 2010
  • lid Europese Commissie, belast met internationale samenwerking, humanitaire hulp en rampenbestrijding, from 10 February 2010 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met begroting en personeelsbeleid, from 1 November 2014 until 1 January 2017 (Commissie-Juncker)
  • hoofd afdeling IBRD (Internationale Bank voor Herstel en Ontwikkeling en IDA (Internationale Ontwikkelingsassociatie), Wereldbank te Washington, from 2 January 2017 until 30 September 2019
  • directeur IMF (Internationaal Monetair Fonds), from 1 October 2019

5.

Education

Academic education
  • economie (Dr.), Nationale Universiteit te Sofia
  • politieke economie en sociologie (MA), Nationale Universiteit te Sofia

Post-academic education
  • economie van nationale bronnen en milieu-economie, London School of Economics en MIT (Massachusetts Institute of Technology)

6.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Werd in 2009 genoemd als mogelijke vicepremier en minister van Financiën in het kabinet van GERP-leider Borisov
  • In 2016 was zij kandidaat voor de functie van secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Was daarom in oktober 2016 twee weken op verlof.

7.

Publications

Complete listing of publications
Ruim 80 publicaties over milieupolitiek en duurzame ontwikkeling