Montesquieu Institute: from science to society

Mr. B.G. (Betty) de Boer

foto Mr. B.G. (Betty) de Boer
vergrootglas
bron: Betty de Boer
Source: Parlement.com.

Doelgerichte Groningse VVD-politica, die zich actief toonde als woordvoerster vervoer en huisvesting. Kreeg haar politieke scholing in de gemeenteraad van Groningen, waar zij in 2006-2010 fractievoorzitter van de VVD was. Beroepsmatig was zij onder meer werkzaam als jurist bij de provincie Groningen en als projectmanager en consultant. Zette zich zowel in voor goed openbaar vervoer als voor goede weg- en waterverbindingen ten behoeve van het Nederlandse bedrijfsleven. Sprak daarnaast onder meer over volkshuisvesting (huurbeleid, woningbouw, corporaties) en Waddenzee- en Noordzeebeleid.

VVD
in de periode 2010-2017: lid Tweede Kamer

1.

First names

Bregtje Grietje (Betty)

2.

Personal data

Place and date of birth
Surhuisterveen (gem. Achtkarspelen, Frl.), 2 September 1971

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2000

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 23 March 2017
  • relatiemanager Stichting Maggie's Center Nederland, from 1 September 2017
  • directeur ad interim Regio Groningen-Assen, from 1 September 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • voorzitter Raad van Toezicht kennis- en innovatiecentrum BuildinG in Groningen, from 2017
  • voorzitter Gebiedscommissie Zuidelijk Westerkwartier, 2018

Previous (2/7)
  • mede-eigenaar bedrijfshal
  • lid Raad van Advies Stichting Mobiliteitspoort, from May 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid tijdelijke commissie Huizenprijzen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 October 2012 until 2 April 2014

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 2005 actief bij de Stichting Diversiteit en Arbeid ter bevordering van de integratie van allochtonen
  • Was in 2005 betrokken bij de oprichting van de Stichting Leergeld in Groningen
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.