Montesquieu Institute: from science to society

Drs. H.J. (Henk Jan) Meijer

foto Drs. H.J. (Henk Jan) Meijer
vergrootglas
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Henk Jan Meijer (1951) is sinds 11 juni 2019 lid van de VVD-Eerste Kamerfractie. De heer Meijer was van 1 augustus 2000 tot 1 september 2019 burgemeester van Zwolle. Daarvoor was hij wethouder van onder meer verkeer en vervoer en binnenstad van Den Haag. De heer Meijer, die planoloog is, begon zijn loopbaan bij het secretariaat van de Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening. In de Eerste Kamer houdt hij zich vooral bezig met infrastructuur, waterstaat en ruimtelijke beleid, binnenlandse zaken en justitie en veiligheid. Tevens is hij fractiesecretaris. In 2020-2021 was hij waarnemend burgemeester van Enschede.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, spreker MI-activiteit

1.

First names

Henk Jan (Henk Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Wassenaar, 5 August 1951

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1970

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van verkeer en vervoer, binnenstad en monumentenzorg resp. beschermde stadsgezichten) van 's-Gravenhage, from 1 May 1990 until 1 August 2000 (loco-burgemeester in 1994-2000)
  • burgemeester van Zwolle, from 1 August 2000 until 1 September 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019
  • waarnemend burgemeester van Enschede, from 19 November 2020 until 15 March 2021 (vanwege ziekte van O. van Veldhuizen)

Military rank (officer)
reserve-officier Koninklijke Marechaussee

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/7)
  • voorzitter Stichting Thorbecke Zwolle, from November 2019
  • bestuurlijk trekker Integrale persoonsgerichte aanpak in het kader van aanvalsplan tegen racisme en discriminatie binnen het voetbal Ministerie van Justitie en Veiligheid, from 8 February 2020 until 1 January 2022

Previous (2/19)
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht NICIS (Netherlands Institute for City Innovation Studies)
  • voorzitter Adviesraad Rotterdamsebaan, gemeente 's-Gravenhage, from April 2016 until 1 May 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorziter vaste commissie voor Infrastructuur, Waterstaat en Omgeving (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 June 2019

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Als wethouder van Den Haag waren belangrijke projecten waarmee hij te maken had de tramtunnel in de binnenstad en de omvorming van de Hofpleinspoorlijn in een lightrailverbinding tussen Rotterdam en Den Haag
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.