Montesquieu Institute: from science to society

Dr. E.J. (Eric) Janse de Jonge

foto Dr. E.J. (Eric) Janse de Jonge
vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

In het staats- en bestuursrecht gevormde christendemocraat van protestantse huize, die op alle bestuurlijke niveaus actief was. Na als wetenschapper in Tilburg werkzaam te zijn geweest, werd hij achtereenvolgens gemeenteambtenaar van Helmond, gedeputeerde van Noord-Brabant, Eerste Kamerlid en waarnemend burgemeester van Aalburg. Als joviale senator voor het CDA hield hij zich onder andere bezig met justitie (bestuurlijke procedures, woningleegstand, omgevingsrecht), verkeer (puntenrijbewijs, Westerschelde) en milieu (luchtkwaliteit).

CDA
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

1.

First names

Eric Jan (Eric)

2.

Personal data

Place and date of birth
Dordrecht, 2 August 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1980

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 June 2007 until 7 June 2011
  • waarnemend burgemeester van Aalburg, from 17 December 2007 until 1 September 2008
  • voorzitter NOVB (Nationaal Openbaar Vervoer beraad), ministerie van Infrastructuur en Milieu, from 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid ATR (Adviescollege Toetsing Regeldruk), ministerie van Economische Zaken, from 1 June 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht Maatschappij van Welstand te Amersfoort, from June 2017

Previous (2/22)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Advisering Bestuursrechtspraak, from 2013 until 2018
  • lid Staatscommissie parlementair stelsel, from 27 January 2017 until 13 December 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 18e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.