Montesquieu Institute: from science to society

P.P.E. (Paul) Lempens

foto P.P.E. (Paul) Lempens
vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

SP'er uit Limburg die zich als Tweede Kamerlid vier jaar vooral bezighield met de problematiek van re-integratie en de socialewerkvoorziening. Was ook enige tijd ondervoorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Voor hij Kamerlid werd onder meer scholingswerker van zijn partij en raadslid in Weert. In 2010-2013 was hij opnieuw lid van de gemeenteraad. Hij is nu vakbondsbestuurder bij FNV.

SP
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

1.

First names

Paul Petrus Elisabeth (Paul)

2.

Personal data

Place and date of birth
Weert, 10 February 1974

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from February 1995

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 17 June 2010
  • belast met opzetten introductiecursus (nieuwe) raadsleden, Raadsgriffie gemeente Deurne, from November 2012 until 1 May 2013
  • vakbondsbestuurder Sociale Werkvoorziening en lokale netwerken, from 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions
ondervoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 July 2009 until 17 June 2010

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in 2002, 2006, 2010 en 2014 met voorkeurstemmen gekozen tot gemeenteraadslid

Private life
Woonde een jaar op de Filippijnen

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.