Montesquieu Institute: from science to society

Drs. S.R. (Sietse) Fritsma

foto Drs. S.R. (Sietse) Fritsma
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Sietse Fritsma (1972) is vanaf 1 september 2020 Tweede Kamerlid voor de PVV. Eerder was hij dat al tussen 2006 en 2019. Hij was daarvoor IND-medewerker, en vertrok aanvankelijk uit de Tweede Kamer in 2019 om als ondernemer aan de slag te gaan. De heer Fritsma woont in Den Haag. In de Kamer hield hij zich in zijn eerdere zittingsperiode met name bezig met het asiel- en immigratiebeleid en eerder ook met volkshuisvesting. Hij was in 2010 tevens raadslid in Den Haag. In 2015-2017 was hij vicefractievoorzitter.

PVV
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Sietse Rindert (Sietse)

2.

Personal data

Place and date of birth
Franeker, 31 March 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 1 November 2019
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, from 11 March 2010 until 20 January 2011
  • zelfstandig ondernemer/eigenaar "Best of the Netherlands Tours", from 1 September 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 September 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/8)
  • Diende in 2014 samen met zijn fractiegenoot Machiel de Graaf een initiatiefwetsvoorstel in over terugzending van criminele Nederlanders afkomstig uit Aruba, Curaçao en Sint Maarten (34.044)
  • Diende in 2017 samen met zijn fractiegenoten Machiel de Graaf en Geert Wilders een initiatiefwetsvoorstel in over administratieve detentie in het belang van de nationale veiligheid (34.747)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
  • Heeft een tweede huis in Costa da Prata (Portugal)
  • Werkte als verhuizer in Perth en als mangoplukker in Queensland (Australië)
  • Woonde enige tijd in een kibboets in Israël
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.