Montesquieu Institute: from science to society

Ir. P.F.C. (Paulus) Jansen

foto Ir. P.F.C. (Paulus) Jansen
vergrootglas
bron: Website SP, Bas Stoffelsen, CC BY-NC-ND 3.0 NL
Source: Parlement.com.

Bouwkundig ingenieur die na een gewaardeerd SP-Tweede Kamerlid te zijn geweest in mei 2014 wethouder van Utrecht werd. Begon zijn loopbaan in de bouwwereld en werd later gemeenteraadslid en fractievoorzitter in Utrecht, algemeen secretaris van de SP en medewerker van de Tweede Kamerfractie. Ook had hij zitting in Provinciale Staten van Utrecht. In de Tweede Kamer hield hij zich vooral bezig met milieu, klimaatverandering, energie, wonen, ruimte en waterstaat. Verder was hij enige jaren voorzitter van de vaste commissie voor Infrastructuur en Milieu. Stond bekend als een energiek Kamerlid, dat met onderkoelde humor scherp maar zakelijk uit de hoek kon komen.

SP
in de periode 2006-2014: lid Tweede Kamer

1.

First names

Paulus Fredericus Cornelius (Paulus)

2.

Personal data

Place and date of birth
Roermond, 2 March 1954

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 1974

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 14 May 2014
  • directeur Woonbond, from June 2018 until 1 May 2020
  • kwartiermaker Toelatingsorganisatie kwaliteitsborging Bouw (TloKB), from September 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • voorzitter bestuur Museum van Zuilen, from June 2018
  • voorzitter commissie van deskundigen VvE branche, from May 2020

Previous (2/6)
  • lid begeleidingscommissie onderzoek Chemelot, onderzoeksraad voor de veiligheid, from 2017 until 2018
  • lid bestuur, 'International Union of Tenants', from June 2018 until June 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • lid tijdelijke commissie onderhoud en innovatie spoor (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 7 April 2011 until September 2012
  • voorzitter vaste commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 November 2012 until 14 May 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Bracht in 2014 samen met Duco Hoogland (PvdA) en Sander de Rouwe (CDA) een initiatiefnota uit over uitbouw en betere benutting van het Nederlandse wandel- en fietsnetwerk (33.888)
  • Op zijn voorstel werd in 2011 een dertigledendebat gehouden over de brand in een chemische fabriek in Moerdijk

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.