Montesquieu Institute: from science to society

S. (Sadet) Karabulut

foto S. (Sadet) Karabulut
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Sadet Karabulut (1975) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. Zij was coördinator drugsbeleid in de Bijlmermeer en gemeenteraadslid in Amsterdam. Mevrouw Karabulut hield zich als Kamerlid bezig met sociale zaken en integratiebeleid en zij is nu woordvoerder buitenlandse zaken, defensie en ontwikkelingssamenwerking.

SP
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Sadet (Sadet)

2.

Personal data

Place and date of birth
Dordrecht, 28 April 1975

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 2005

4.

Main functions and occupations

  • beleidsmedewerker voortgezet speciaal onderwijs, Stichting Orion (Openbare Kingmaschool) te Amsterdam, until November 2006
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 16 March 2006 until 29 November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 11 January 2011
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 14 April 2011 until 5 August 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 26 November 2013

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 11 januari en 14 april 2011 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Rik Janssen
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 3 september en 26 november 2013 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Tjitske Siderius

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Previous
  • lid bestuur DIDF (Federatie van Democratische verenigingen van Arbeiders uit Turkije in Nederland)
  • voorzitter Stichting Theater "Roots and Borders", from April 2011 until December 2012

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/7)
  • Publiceerde in 2015 een banenplan voor langdurig werklozen door subsidiëring van werkgevers
  • Diende in 2018 en 2019 moties van wantrouwen in tegen minister Blok vanwege het onvoldoende informeren van de Kamer over de Nederlandse steun aan de gewapende oppositie in Syrië. De moties werd verworpen, met de fracties van SP, PVV, DENK en PvdD voor en in 2018 tevens FvD.

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen (3/4)
  • Was actief in de LSVb (Landelijke Studenten Vakbond)
  • Kreeg in 2006 17.333 voorkeurstemmen
  • Stelde zich in 2017 kandidaat voor de opvolging van Emile Roemer als fractievoorzitter, maar werd verslagen door Lilian Marijnissen

Private life
  • Is van Turks-Koerdische afkomst
  • Zij komt uit een gezin van een gastarbeider

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.