Montesquieu Institute: from science to society

Mr. M.L. (Marianne) Thieme

foto Mr. M.L. (Marianne) Thieme
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Marianne Thieme (1972) is sinds 30 november 2006 fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren in de Tweede Kamer. Van 11 oktober 2018 tot 31 januari 2019 werd zij vanwege ziekte vervangen door Christine Teunissen. Bij de verkiezingen van 2006, 2010, 2012 en 2017 was zij lijsttrekker. Mevrouw Thieme werkte onder meer bij de Stichting Bont voor Dieren en de Stichting Wakker Dier.

PvdD
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

1.

First names

Marianne Louise (Marianne)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ede, 6 March 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
Partij voor de Dieren, from 28 October 2002

4.

Main functions and occupations

  • beleidsmedewerker Stichting "Bont voor Dieren", from 1 January 2001 until 1 July 2004
  • directeur Stichting "Wakker Dier", from 1 July 2004 until 1 November 2006
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 November 2006 until 24 January 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 24 January 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 May 2012 until 11 October 2018
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 May 2012 until 11 October 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 January 2019
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 January 2019

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 24 januari en 15 mei 2012 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Anja Hazekamp
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 11 oktober 2018 tot 31 januari 2019 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Christine Teunissen

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid bestuur Stichting Faunabescherming, from 1 January 2004 until 2008
  • lid Raad van Toezicht omroepvereniging "LLink", from 1 August 2004 until 1 February 2006

Derived functions
voorzitter parlementaire delegatie naar de VN-Milieutop in Parijs, december 2015

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/8)
  • Bracht in 2013 een initiatiefnota uit over sluiting van de jacht (33.827)
  • Diende in 2018 een (tweede)een initiatiefwetsvoorstel in over een verplichte bedwelming voorafgaand aan de slacht (34.908)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen (3/4)
  • Richtte in november 2003 de omroepvereniging Nutopia, omroep voor dieren, natuur en milieu op. In maart 2004 fuseerde de omroep met De Nieuwe Omroep tot LLink
  • Maakte in 2008 de documentaire "Meat the Truth"
  • Lanceerde de website www.dierenpolitiek.nl waarin diervriendelijk stemgedrag van partijen in kaart wordt gebracht

Private life (3/4)
  • vegetariër (sinds haar drieëntwintigste)
  • Sinds 2015 veganist
  • Werd door Natuurmonumenten uitgeroepen tot Groenste Politicus van 2015

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Hofvijver bijdragen

12.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.